Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną za przygotowanie posiłków w rodzinie, to musisz znać różne sposoby i lifehacki, które mogą ułatwić życie każdemu, a szczególnie jeżeli chodzi o szybkie sposoby na czyszczenie w domu. Dla przykładu mamy przed sobą zadanie wyczyścić patelnię z tłuszczu. Czasami jest to duży problem, albowiem często czyszczenie z użyciem gorącej wody nie kończy się powodzeniem, a inne środki czyszczenia są zbyt drogie, a ich użycie wcale nie oznacza że na koniec czyszczenia będziemy zadowoleni. Zresztą to zabiera u nas dużo czasu, i różnicę tę za to można odczuć w naszej kieszeni.

Jeżeli chodzi o piekarnik, to próbowałam go długo czyścić, używając gąbki oraz specjalne szczotki. Zajęło mi to około 1 godziny, a ja nadal w pełni nie byłam zadowolona z rezultatu. Więc zrozumiałam, że nie dam rady, aby go idealnie wyczyścić. Bowiem piekarnik to najbardziej brudzący się sprzęt w kuchni. Dania spędzają tam całe godziny, bardzo często pryskając tłuszczem oraz innymi substancjami. Mam tutaj na myśli smażenie kurczaka lub przygotowanie innych dań. Dlatego chcę się podzielić informacją o sposobie, który pomaga mi osobiście poradzić sobie z czyszczeniem tego sprzętu.

Wszystko genialne – jest proste. Więc potrzebujemy odpornego na ciepło pojemnika. Otóż należy wypełnić go 1 litrem wody, dodać 5-6 łyżek sody oczyszczonej. Teraz wstawiamy pojemnik do piekarnika, ustawiamy temperaturę na 160-180 stopni Celsjusza. Następnie naszym zadaniem jest pewien czas odczekać, aż woda zacznie się wrzeć. Wtedy na ścianach osadzą się cząsteczki sody, a to wyczyści ściany piekarnika ze złogów tłuszczu. Wystarczy odczekać 5 lub nawet 10 minut. Po upływie tego czasu po prostu należy wyjąć pojemnik. To wszystko, piekarnik jest wyczyszczony.

Główne zdjęcie: google.com