Są ludzie, którzy widząc cierpienie, zdając sobie sprawę, jak trudne i złe jest to teraz dla człowieka, nie spieszą się ze wsparciem, nawet słowami. Absolutnie nie obchodzi ich, jeśli przeżycia nie dotyczą ich osobiście. Znając te cechy, od początku możesz nie czekać na jakąkolwiek pomoc, no cóż, i nie obrażaj się na te osoby - są takie i po prostu musisz to zaakceptować.

Pierwsze miejsce oddam Koziorożcom. Czasami wydaje się, że nic go nie obchodzi- od drobnych przeżyć do poważnych problemów, w każdym razie nie będzie biegać w poszukiwaniu pomocy, ani siedzieć obok ciebie, roniąc łzy i wzdychając.

Oczywiście dla krewnych i przyjaciół zrobi wszystko, a nawet więcej, ale jeśli nie jesteś włączony do kręgu tych ludzi, to jakoś nie uda się rozczulić i wywołać emocje Koziorożca. Wysłucha informacji, weźmie je pod uwagę, ale nawet nie pokaże, że jakoś go wzruszyła.

Ale zdradzę tajemnicę - w środku, gdzieś bardzo głęboko i niedostępne dla ludzkich oczu Koziorożec wciąż cierpi i opłakuje Twój smutek razem z Tobą. Czemu on to robi? Dlaczego ukrywa uczucia?

Wszyscy Koziorożce są skryte i nieprzeniknione, pewne siebie i odporne jak skała, nie mogą sobie pozwolić na emocje, wydaje im się, że to słabość. I po prostu nie może być słaby. Ponadto, jeśli pokażesz, że sytuacja jest tobie obojętna, nie zostaniesz poproszony o pomoc, nie będą nic oczekiwać. I to jest wolność i niezależność, ponieważ Koziorożec nie lubi być przywiązany i winny.

Innym odpornym na obce smutki jest Baran. A on, w przeciwieństwie do Koziorożca, niczego nie ukrywa, po prostu jest taki - naprawdę nie dba o to, co się tam dzieje, czego doświadczasz i jakiej pomocy potrzebujesz.

Żadne łzy, omdlenia, depresja i tak dalej nie wzruszą go. Naprawdę go to nie obchodzi. A poza tym każdy, kto płacze i narzeka Baranowi, jest uważany za słabeusza. Jest problem - rozwiąż go, po co płakać?

Baran jest bardzo często obojętny nawet na tych, którzy są obok nich - małżonkowie, krewni, dzieci - tak, są bliscy, ale niech każdy sam rozwiązuje swoje problemy.

Ale jeśli sytuacja dotknie Barana bezpośrednio, nawet lekko go dotknie, natychmiast rzuci się na pokład, natychmiast rozwiąże problem i poleci dalej. Ale nawet po zwycięstwie nie pomoże ci wstać, rzuci tylko lekceważąco zwycięskie spojrzenie. I na pewno przypomni, kto tu rządzi, wskaże na Twoją bezradność i zarzuci słabość.

Rak nie odszedł zbyt daleko od agresywnego Barana. Ale tutaj obojętność jest trochę inna - Raka po prostu nie obchodzi, co dzieje się poza jego otoczką. Czy meteoryty, czy kosmici, czy trzęsienie ziemi. Jest zawsze na uboczu. Żadnych zbędnych gestów. Bo to jest przerażające i nie ma czasu i nie ma potrzeby, a jaki jest pożytek?

Z reguły wszystkie Raki znajdują się w swojej własnej historii, poza zwykłym życiem. Zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, co dzieje się w domu, jakie są problemy w pracy, co się dzieje na świecie. Ma telefon, książki lub hobby – wystarczy mu.

Możesz ryczeć obok niego, ale on tego nie zauważy. Nie dlatego, że jest bez serca, ale dlatego, że w tym czasie (jak w około 95% czasu) jest pogrążony w regularnych refleksjach lub kontemplacjach.

Z Raka można wyciągnąć wrażliwość i zrozumienie, ale jest to bardzo długie i żmudne zadanie. I nie jest faktem, że nawet rozumiejąc, czego od niego chcą, Rak będzie mógł się zmienić.

Główne zdjęcie: google.com