Występ Queen na Live Aid 1985 widzieli wszyscy fani tego zespołu, a na pewno przynajmniej słyszeli. Żadna biografia nie jest kompletna bez wspomnienia o tym ważnym wydarzeniu nie tylko w historii zespołu, ale także w historii muzyki. Festiwal odbył się 13 lipca 1985 roku. Jego nazwa jest tłumaczona z angielskiego „Pomoc na żywo”. Zorganizowali go muzycy Bob Geldof i Midge Ure. Celem wydarzenia było zebranie funduszy na pomoc osobom dotkniętym straszliwym głodem w Etiopii w latach 1984-1985. Na koncercie wystąpili znani muzycy tamtych czasów, w tym grupa Queen. W festiwalu wzięła również udział grupa rockowa ze Związku Radzieckiego „Autograph”.

W niedawnej ankiecie zorganizowanej przez British V Festival przebadano 2000 osób. Organizatorzy starali się dowiedzieć, który koncert był najlepszy w historii muzyki. Zespół Queen zebrał najwięcej głosów. Muzycy wyprzedzili takich wykonawców jak: David Bowie, Adele, U2, Jimi Hendrix, Eminem, The Rolling Stones. Osobiście obejrzałem występy wielu wykonawców na tym festiwalu. Queen były najlepsze. Na uwagę zasługuje występ Freddiego i Briana z piosenką „Is This the World We Created”. To był wspaniały koncert. W jednej biografii zespołu Queen napisano, że inżynierowie dźwięku zrobili małą sztuczkę – podczas występu Queen ograniczenia dźwiękowe zostały zniesione i tego wieczoru muzycy zagrali najgłośniej.

Source: youtube.com

(Filmik na licencji open source może być swobodnie publikowany przez strony trzecie, pobrany z oficjalnego kanału Chief Mouse w YouTube)

To jest koncert, który chce się odwiedzić. Niesamowita energia. Lepiej raz zobaczyć, niż sto raz usłyszeć. Dziękuję za uwagę!

Główne zdjęcie: google.com