Imbir to doskonały środek na przeziębienie, złe samopoczucie i katar. Korzeń imbiru zawiera tak wiele przydatnych pierwiastków, że nie sposób ich wszystkich wymienić – są to witaminy i minerały.

Będziesz potrzebować:

  • 300-350 g imbiru
  • jedna cytryna około 150 g
  • 150-200 g miodu

Sposób przygotowania:

  1. Przestudiowanie informacji na temat imbiru wykazało, że sam w sobie ten korzeń zawiera witaminę C, więc myślę, że cytryna nie jest potrzebna w dużych ilościach. Obierz korzeń imbiru i pokrój na małe kawałki.

  2. Obierz również cytrynę i usuń z niej pestki. Przez maszynkę do mięsa przepuść imbir i cytrynę. Możesz też je zmielić blenderem.

  3. Dodaj miód, dobrze wymieszaj. Należy zaznaczyć, że korzeń imbiru okazał się bardzo soczysty. A sama mieszanina okazała się dość płynna.

Zapobiegawczo należy przyjmować jedną łyżeczkę tej mieszanki dziennie – sama smakuje bardzo gorąco, więc tę ilość można dodawać do porannej szklanki herbaty.

Imbir, jak każdy lek, należy przyjmować ostrożnie. W przypadku ostrych objawów chorób przewodu żołądkowo-jelitowego należy powstrzymać się od jego stosowania.

Jednocześnie oprócz skutecznej ulgi na przeziębienia, której ostatnio doświadczyłem na sobie, korzeń imbiru oczyszcza organizm z cholesterolu, złogów, usuwa toksyny, pasożyty i ogólnie działa odmładzająco.

Życzę wszystkim dużo zdrowia i smacznego!

Główne zdjęcie: cooku.ru