Spotkałeś nową osobę i nie możesz na pierwszy rzut oka ocenić poziomu jego zdolności umysłowych?

Oto lista oznak, które pomogą Ci dowiedzieć się, czy dana osoba jest warta uwagi, czy jest głupia. Komunikacja z głupią osobą prędzej czy później Cię zmęczy, lepiej jak najwcześniej wykorzenić ten problem.

1. Brak poczucia humoru nie jest cechą charakterystyczną, jednym z przejawów niedojrzałości umysłu.

Przypomnij najbardziej zabawny dowcip i opowiedz go rozmówcy. Reakcja rozmówcy będzie mówić sama za siebie. Głupiec nie rozumie humoru, nie widzi różnicy między prawdą a sarkazmem, nie odczuwa subtelnej ironii.

2. Nadmierne świeorwanie, próby przyciągnięcia uwagi, zbyt głośne mówienie to także oznaki niezbyt dojrzałego umysłu.

Nie mylić z ludźmi, którzy mają naturalną charyzmę. Te należące do drugiego typu zazwyczaj nie nudzą ludzi, ożywiają relacje. Przedstawiciele pierwszego typu nawet pozornie wyglądają głupio, a nie zabawnie.

3. Niezdolność do zbudowania dialogu.

Nie chodzi o ludzi zamkniętych. I o tych, którzy potrafią mówić, ale nie słyszą. Jeśli rozmówca często Ci przeszkadza, zawsze dąży do monologu, a nie do komunikacji dwukierunkowej, ciągle mówi tylko o sobie, jakby wystawiając własne „ja”, to jest nie tylko słabo wychowany, ale najprawdopodobniej głupi. Mądrzy ludzie budują komunikację na wzajemnym szacunku.

4. Głupcy nie mają wątpliwości.

Zbyt pewni siebie ludzie są pozbawieni inteligencji. Wątpliwość w siebie, swoje talenty, swój wygląd, umiejętności i słuszność wyboru cechuje mądrych ludzi. Głupcy we wszystkim są mądrzejsi i lepsi niż inni a priori. Tak myślą!

5. Głupcy nie czują rozmówcy.

Nie czują, że sytuacja jest niezręczna, że druga osoba nie ma nastroju do rozmowy. Zwykle są to ludzie, których nawet nie obchodzi, czy są słuchane, czy nie. Ich główną potrzebą jest zabranie głosu.

6. Zdanie głupca jest zawsze odmienne.

Nie widzą złotego środka. Dla nich są tylko dwie skrajnie przeciwstawne strony: „tak” lub „nie”, „dobrze” lub „źle”, „czarne” lub „białe”. To z powodu tej cechy nie potrafią dobrze rozumieć ludzi.

Nie potrafią uchwycić sytuacji i doradzić, ponieważ nie wnikają w jej znaczenie, kontekst. Są zbyt prostolinijne, brakuje im żywego ludzkiego myślenia, opartego nie na zasadach, ale na intuicji.

Główne zdjęcie: leprechaun.land