Zapominanie i wybaczanie kszywd to bardzo przydatna umiejętność. W „zwierzyńcu” zodiaku jest wiele znaków, które charakteryzują się dobrą naturą. Ale są też znaki, które z trudem znoszą krzywde, a nawet wyolbrzymiają ją do ogromnych rozmiarów.

Skorpion

Nikogo nie zdziwi, że ten znak jest na pierwszym miejscu - sława zręcznych mścicieli i niezwykle wrażliwych ludzi została przypisana Skorpionom. Ale trzeba zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Przedstawiciele tego znaku mają nadwrażliwe poczucie sprawiedliwości, w tym w stosunku do siebie. Skorpion to najbardziej mściwy znak. Wchodząc w interakcje z innymi, mimowolnie rejestruje życzliwość i wrogość, kierowane w adres.

Skorpiony bardzo wysoko cenią sobie życzliwość, uczciwość i odpowiedzialność i płacą tą samą monetą. Jednocześnie subtelny psychologizm osób urodzonych w fazie Skorpiona pozwala im złapać wszystkie nieczyste myśli innych. Czując, że coś jest nie tak, przedstawiciele znaku reagują cierpko, nawet jeśli z zewnątrz sytuacja wydaje się niegroźna. Problem polega na tym, że oni, a zwłaszcza kobiety Skorpiony, są również bardzo podejrzani i czasami widzą zagrożenie tam, gdzie go nie ma. Więc kiedy masz do czynienia ze Skorpionami, powinieneś szczególnie wybierać słowa.

Rak

Rak z natury jest bardzo łagodnym i nieco pasywnym stworzeniem. Jego wewnętrzny świat jest głęboki, Rak dobrze czuje, co się dzieje wokół, czasem nawet za dobrze. Podobnie jak Skorpion jest w stanie przewidzieć niebezpieczeństwo, ale jest też podatny na błędy i dramatyzowanie. Uraza Raka jest bierna.

Przedstawiciela znaku Raka można bardzo łatwo obrazić - warto chociaż trochę pokazać chłód w jego adres. Taka jest jego natura - Rak kocha ciepło i serdeczność. Idea bolesnej zemsty nie jest mu bliska. Obrażony Rak potrzebuje czasu, aby „poprzeżywać”. Rany psychiczne goją się przez długi czas zarówno kobietom, jak i u mężczyznom, więc będą pamiętać ból przez całe życie. Ale uraza jest tutaj bierna. W gorzkich chwilach typowy Rak może współczuć sobie i wierzyć, że świat jest zbyt agresywny.

Panna

Umysł Panny dokładnie rejestruje wszystkie szczegóły bytu. Ważne jest, aby wszystko dobrze rozumiała i działała w praktyczny sposób. Ponadto gwiazdy obdarzyły ten znak zamiłowaniem do perfekcjonizmu - naprawdę chce, aby wszystko było w porządku (w jej rozumieniu). Dotyczy to także działań innych - Panna „wie”, jak inni powinni się zachowywać. Panna nie zemści się, ale długo będzie pamiętać krzywdę, ale rzeczywistość regularnie nie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami, a dla Panny naruszenie jej planów jest bolesne.

Nic dziwnego, że w astrologii Panna jest uważana za prawie najbardziej irytujący się znak. Uraza nie ma tu wyraźnie agresywnego charakteru. Otrzymawszy „cios” z zewnątrz, przedstawiciele tego znaku, w szczególności kobiety Panny, potrafią skupić się na momencie, w którym wszystko poszło nie tak, nie spać po nocach i analizować sytuację. Jednocześnie bez burzy emocji. Warto zauważyć, że Panna wie, jak wyciągnąć właściwe wnioski, więc nie będzie zła na uczciwą krytykę.

Byk

W przeciwieństwie do Raka i Skorpiona Byk raczej nie przywiązuje wagi do „chłodu” pod swój adres. Ten znak jest zainteresowany podstawowymi sprawami. Ceni spokój, zazwyczaj ma stabilną psychikę. Nie jest łatwo wytrącić przedstawicieli tego znaku z równowagi - są dość cierpliwi, zwłaszcza mężczyźni Byki. Ten znak kocha dobra ziemskie, jest przywiązany do wygody, rozsądny, ale nieco powolny - taka jest jego natura.

Przelotna krytyka i drobne sprzeczki pozostawiają go obojętnym, jednak regularne powtarzanie się takich wydarzeń przytłoczy kielich cierpliwości byka, a spokojny Byk groźnie podejdzie do sprawcy z rogami do przodu. Kiedy krytyka stylu życia Byka stanie się trwała, przedstawiciel znaku podejmie kategoryczną decyzję. Silna uraza raczej nie zakorzeni się w jego sercu, ale przyczyna niezgody zostanie „zapisana” w jego pamięci jako silna przeszkoda dla komfortu życia.

Główne zdjęcie: volkovysk.by