Jenny Rowbury z Anglii ma 34 lata. Brytyjka spędziła znaczną część swojego życia w pozycji leżącej, a wszystko to z powodu rzadkiej choroby. Przecież przy najmniejszym ruchu Jenny może złamać kręgosłup.

foto: lemurov.net

Zespół Ehlersa-Danlosa polega na uszkodzeniu tkanki łącznej, przy którym kręgosłup nie jest zamocowany, a stawy są bardziej elastyczne. Ta choroba występuje z powodu braku kolagenu.

Jenny Rowbury stanęła w obliczu choroby, gdy miała 19 lat. Do tej pory dziewczyna prowadziła bardzo zwyczajne życie, studiowała na uniwersytecie i nawet nie podejrzewała o swojej osobliwości.

foto: lemurov.net

W 2020 roku dziewczynka przeszła operację. Ale operacja niewiele pomogła. „Jenny jest w ciągłym bólu, ale nie może nawet krzyczeć. Jej przypadek wykracza poza doświadczenie brytyjskich neurochirurgów,”- powiedziała matka dziewczyny, Anne Rowbury.

Pomimo tego, że Jenny cały czas spędza na wznak, nadal robi to, co kocha - pisze wiersze. Jej teksty zostały nawet opublikowane w niewielkiej kolekcji „Rainbow In My Eyes”. W dużej mierze dzięki kreatywności Jenny zaczęli rozmawiać o jej orzypadku.

foto: lemurov.net

Zorganizowano dla niej wieczór charytatywny z wybitnymi brytyjskimi aktorami, dzięki czemu udało się zebrać prawie całą kwotę na wyjazd do Stanów Zjednoczonych na leczenie. Zabiegi i terapie będą kosztować rodzinę Rowbory prawie 750 000 funtów. Pozostałe środki zbierane są poprzez finansowanie społecznościowe.

Główne zdjęcie: lemurov.net