Niektórzy mogą mieć pytanie, skąd wziąć te wskazówki?

W rzeczywistości zebrałem kilka dziedzin mojego życia, takich jak medycyna, fitness, podróże. Dzięki rozwojowi w tych dziedzinach, studiowaniu różnych badań, samokształceniu i podróżom do ciekawych krajów, w których staram się dużo komunikować z osobami powyżej 80 roku życia, mogę podać wskazówki dotyczące długowieczności.

W ciągu 15 lat zebrałem wiele różnych historii i różnych zaleceń od starszych osób. Teraz mogę na ich podstawie wyciągnąć wnioski: co należy zrobić, a czego nie, żeby dłużej żyć.

Oczywiste jest, że każdy z nas jest indywidualny, że jest wiele wyjątków i tak dalej. Ale mimo to, jeśli porównasz nie pojedyncze przypadki, ale spojrzysz na sytuację w ogóle, zobaczysz konkretne podobieństwa w losach tych, którzy żyli dłużej.

Nadwaga

Pomyśl o stulatkach, których widziałeś lub znasz. Czy mieli problemy z wagą? Niemal każdy, kto przeżył ponad 80 lat, ma niewielką ilość nadmiaru tłuszczu. Można powiedzieć, że są „suche” i żylaste.

Po rozmowie z tymi ludźmi poznałem interesujący sekret. Prawie wszyscy z nich przestali uważać jedzenie za coś nadzwyczajnego i nie próbują już czerpać z niego maksymalnej przyjemności. Dla nich jedzenie to tylko rytuał niezbędny do życia. Tyle! Radości szukają nie w jedzeniu i próbują wstać od stołu z lekkim uczuciem głodu.

Dlatego pierwsza, główna rada to nie myśleć, że jedzenie jest jedynym źródłem szczęścia, nie przejadać się, ale traktować posiłki neutralnie.

Brak aktywności

Oczywiste jest, że w wieku 80-90 lat nie będziesz grać w piłkę nożną, ćwiczyć na siłowni i tak dalej. (chociaż kto wie, są tacy). Ale to, że wszystkich stulatków łączy aktywny tryb życia, jest FAKTEM. Nawiasem mówiąc, to kolejny powód braku nadwagi.

Zwykle są to ludzie aktywni, nie siedzą spokojnie. Ćwiczenia, gimnastyka, spacery, pływanie itp. są integralną częścią ich życia, plus aktywna praca.

Dlatego zamiast siedzieć na kanapie, staraj się więcej ruszać się teraz, a nie wtedy, gdy masz ponad 80 lat. Jeśli praca jest siedząca, to powód do zastanowienia się, jak długo wytrzymasz, bo zdrowie kręgosłupa też jest bardzo ważne.

Nie cenić czasu

Tutaj mówimy o myśleniu człowieka. Po rozmowie ze starszymi zrozumiesz, jak jasno ustalone są ich priorytety. Nie przejmują się plotkami ani sprzeczkami w Internecie. Nie piszą komentarzy, nie spędzają godzin na bezcelowym przeglądaniu kanałów w sieciach społecznościowych.

W ich życiu są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Dlatego nie marnują nerwów na niepotrzebne wiadomości i tak dalej. Zajmują się swoimi sprawami i robią to, czego naprawdę potrzebują.

Co mamy w rezultacie:

Jeśli masz ochotę spędzić wiele lat ze swoimi ukochanymi dziećmi i wnukami, cieszyć się życiem, nie powinieneś wykonywać powyższych czynności.

Główne zdjęcie: google.com