Julietta Firpo mieszka w małym argentyńskim miasteczku Sunchales, a ostatnio podzieliła się w sieci niesamowitą historią, w którą na początku sama nie mogła uwierzyć.

Julietta jest właścicielką psa o imieniu Luna. Jej pupil jest ślepy i słabo orientuje się w przestrzeni, więc gdy zwierzę wróciło ze spaceru mokre, właścicielka była dość zaskoczona. Jest mało prawdopodobne, aby niewidoma Luna zdecydowała się popływać w basenie: wie, że jest to niebezpieczne, więc nie wchodzi do sztucznego zbiornika.

Aby dowiedzieć się, co się naprawdę wydarzyło, Julietta postanowiła obejrzeć nagranie z kamery zewnętrznej zainstalowanej naprzeciw basenu. Okazało się, że Luna szła, ale nagle przypadkowo potknęła się i wpadła do wody. Potrafi pływać, ale w ogóle nie rozumiała, w którym kierunku się poruszać, aby się wydostać.

Source: facebook.com

Luna mogła przez długi czas bezradnie pływać w basenie, ale z pomocą przyszedł jej drugi pies Julietty, Caipirinha. Natychmiast zdała sobie sprawę, że jej przyjaciółka jest w niebezpieczeństwie, więc zaczęła próbować pomóc. Pies nie wskoczył do wody, ale dał znak głosem, nakierowując Lunę. A kiedy pływający zwierzak Firpo znalazł się obok schodów, Caipirinha złapała ją i pociągnęła za obrożę.

Julietta, właścicielka dwóch psów, z zaskoczeniem i dumą obserwowała całą akcję ratunkową. Cieszyła się, że Caipirinha tam była i wykazała się odwagą i pomysłowością, by pomóc przyjaciółce.

Główne zdjęcie: lemurov.net