Całoroczne kwitnące ogrody można stworzyć na parapecie. Wiele długo kwitnących roślin nie tylko przyniesie Ci radość i dobry nastrój, ale także przyniesie ogromne korzyści, oczyszczając powietrze w pomieszczeniach. Jest tylko jedno: znajdź swoich faworytów wśród ogromnej liczby przedstawicieli flory!

Oto 10 pięknych kwiatów w pomieszczeniach, które kwitną jasno, bujnie i długo.

1. Zaślaz (klonik)

foto: lavender.land

Zwykle roślina ta kwitnie od wiosny do jesieni, ale jeśli wyprodukować dodatkowe oświetlenie lampami fluorescencyjnymi, a także zapewnisz dobre karmienie i podlewanie, wówczas jego kwitnienie nigdy się nie zatrzyma.

Rada: chociaż zaślaz jest dość bezpretensjonalny w pelęgnacji, potrzebuje tylko jasnego światła, regularnego podlewania i temperatury 18-25 °C.

2. Cyklamen

foto: lavender.land

Ta roślina może kwitnąć non-stop przez około sześć miesięcy, stale zmieniając kwiaty. Ponadto istnieje wiele odmian cyklamenu o różnym czasie kwitnienia. Dlatego te piękne kwiaty w pomieszczeniach można podziwiać przez cały rok!

Rada: cyklamen należy podlewać i rozpieszczać dobrym oświetleniem.

3. Niecierpek

foto: lavender.land

Ta roślina kwitnie prawie przez cały rok. Niecierpek jest światłolubny, ale nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego. Jesienią i zimą ten kwiat doniczkowy nadal pięknie kwitnie przy sztucznym oświetleniu.

Rada: niecierpek nie lubi tłoku, więc inne rośliny na parapecie powinny znajdować się w pewnej odległości od niego. W przeciwnym razie zrzuci liście!

4. Kolheria

foto: lavender.land

Ta pięknie kwitnąca roślina może zadowolić się małym. Wystarczy podlewanie, niezbyt jasne światło, terminowe przycinanie - a kolheria, która kwitnie wczesną wiosną, będzie trudno zatrzymać nawet wraz z nadejściem zimy!

Rada: jeśli zapomnisz „uśpić” kolherię w ciemnym chłodnym pomieszczeniu, to w przyszłym roku da mało kwiatów lub nie zakwitnie w ogóle.

5. Anturium

Niezwykła roślina doniczkowa o dużych kwiatach w kształcie serc. Kwitnienie nisko rosnących anturium (do 20 cm wysokości) może trwać od połowy marca do początku grudnia (czasem nawet do Nowego Roku!).

Rada: zapewnij anturium ciepło, brak przeciągów, dobre oświetlenie i wystarczającą wilgotność.

6. Hoja

foto: lavender.land

U niektórych miłośników kwiatów roślina ta kwitnie długo i bujnie, robiąc sobie przerwę tylko na zimę, ale inni nie mogą się doczekać nawet jednego kwiatka. Sekret jest prosty: jeśli hoji początkowo brakowało światła, nie będzie już kwitnąć! Jeśli masz szczęście, nigdy nie zrywaj zwiędłych kwiatostanów: istnieje duże ryzyko uszkodzenia pędów.

Rada: ta delitatna roślina nie toleruje nawet minimalnych spadków temperatury.

7. Synema

foto: lavender.land

Ten wiecznie zielony krzew może kwitnąć przez cały rok, ale żywotność każdego kwiatu wynosi tylko jeden dzień.

Rada: Synema jest bardzo wrażliwa na suche powietrze i przeciągi, które często powodują opadanie liści.

8. Crossandra

foto: lavender.land

Ta piękna roślina, która kwitnie nieprzerwanie od marca do października, potrzebuje trochę uwagi! Crossandra ma określone wymagania wobec podlewania: ważne jest, aby złapać moment, w którym ziemia w doniczce jest sucha, ale nie przesuszona.

Rada: jeśli podczas podlewania woda dostanie się na liście i kwiaty rośliny, może pojawić się zgnilizna.

9. Sępolia

foto: lavender.land

Fiołki kwitną długo i bujnie. Tylko od czasu do czasu roślina ta robi krótkie przerwy, aby nabrać siły. W opiece nad sępolią wszystko powinno być z umiarem: światło, woda i nawozy.

Rada: w bezpośrednim świetle słonecznym fiołki chowają swoje kwiaty pod liśćmi. W tym samym czasie, jeśli nie ma wystarczającej ilości światła, sępolia w ogóle nie da szypułek.

10. Begonia stale kwitnąca

foto: lavender.land

Ten niezwykle piękny kwiat, z jakiegoś powodu nazywany wiecznie kwitnącym, bardzo kocha wilgoć i ciepło. Begonia nie kwitnie przy temperaturach powietrza poniżej +16 °C!

Rada: zapewnij roślinie rozproszone światło. W jasnym słońcu liście i kwiaty blakną.

Wybierając rośliny długo kwitnące na parapet, musisz zrozumieć, że nadal będą miały krótką przerwę między falami kwitnienia. Jeśli poświęcisz uwagę swoim roślinom, zachwycą Cię jasnymi i pięknymi kolorami!

Główne zdjęcie: lavender.land