Powszechnie wiadomo, że psy są najlepszymi przyjaciółmi ludzi. Pozostają one wierne oraz lojalne nawet wtedy, gdy nie są na codzień z właścicielami przez kilka lat. Czasmi zdarza się, że właściciele rozstają rozdzieleni od swoich psów z różnych powowdów. Wtedy, ich ponowne spotkania są bardzo magiczne oraz wzruszające. Jednym z nich było spotkanie Kameroun Mares oraz jej psa z rasy husky Sempra. Nie widzieli się oni przez 2 lata, po których Kameroun w końcu go odnalazła.

Ten filmik to prawdziwy wyciskacz łez. Kiedy Kameroun Mares, mieszkająca dotychczas na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, musiała wyjechać ze swojego rodzinnego domu, nie wiedziała, iż ustraci ona przez to swojego najlepszego przyjaciela. Zachorowała na białaczkę, więc musiała pojechać do Kalifornii, aby go wyleczyć. Do czasu jest powrotu, ukochanym pieskiem mieli zająć się jej współlokatorzy. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, leczenie przynosiło efekty, a kobieta czuła się coraz lepiej i miała w niedługim czasie zostać wypuszczona do domu, kiedy niespodziewanie otrzymała telefon ze strasznymi wieściami. Powiedziano jej, iż Semper zaginął.

Jak twierdzi kobieta, Semper był niezwykle wiernym, oddanym oraz lojalnym psem. Kiedy jeden z jej współlokatorów poinformował ją, iż Semper zaginął, kobieta była zdruzgotana.

Minęły dwa lata, lecz kobieta nigdy nie poddawała się w poszukiwaniach pieska.

Kobieta zaczęła go szukać od razu, gdy dowiedziała się, że zaginął. Na początku bardzo wierzyła w to, że pies po prostu wróci, jednakże minęły dwa lata, a jego wciąż nie było. Nie straciła ona jednka wiary w to, że go odnajdzie. Jak mówi, szukała go wszędzie i na wiele sposobów. Poprzez zamieszczanie ulotek, dzwonienia do weterynarzy oraz odwiedzanie schronisk i zamieszczanie zdjęć na faceookowych grupach i forach. Codziennie wyczekiwała ona telefonu o tym, iż został on odnaleziony. Semperowi został wszczepiony mikrochip gdy był 3 miesięczny, lecz pomimo tego, kobieta nie otrzymała żadnego telefonu. Była bardzo zmartwiona oraz stęskniona. Nic nie przynosiło efektu.

Po jakimś czasie Kameroun wpadła na, jak się później okazało, genialny pomysł. Postanowiła wynająć prywatnego detektywa. Była przygotowana na zrobienie wszystkiego, byleby tylko go znaleźć. Była wręcz pewna, że Semper tęskni za nią tak samo mocno. Nie chciała nawet myśleć o tym, że coś mu się stało.

Okazało się, iż jest pomysł z detektywem był genialny. Detektyw Ana Campos, współpracująca z Kameroun, prędko natrafiła na jego ślad.

Jak mówi, kobiety sprawdziły mikrochip, po czym okazało się, iż po zaginięciu pieska, jakaś kobieta dodała do niego swoje dane osobowe. Najwidoczniej, firma która to robiła, nie zauważyła, że na mikrochipie były już dane poprzedniej właścicielki psa. Następnie kobieta ustaliła, iż Semper został wystawiony na sprzedaż. Chciano za niego 200 dolarów. Było to powodem nie zgłoszenia się przez nikogo w sprawie odnalezienia go.

Dzięki tym ustaleniom pani detektyw, Semper został prędko zlokalizowany oraz przywieziony do właścicielki. Filmik z tego cudownego i niezwykle czarującego momentu możecie obejrzeć poniżej. Pomimo 2 lat nie widzenia jej widać, iż piesek nigdy nie zapomniał o swojej właścicielce.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: pikio.pl