Historia Sammy'ego mogłaby się smutno skończyć, gdyby nie życzliwość troskliwych ludzi. Ten przystojniak ma czcigodny wiek jak na kota - 19 lat. Jeszcze nie tak dawno miał dom i kochającego właściciela.

foto: lemurov.net

Jednak okoliczności zmusiły mężczyznę do przeniesienia się do domu opieki, a nie było nikogo, kto mógłby opiekować się starszym kotem.

Zwierzę zostało przewiezione do Cincinnati Animal CARE Humane Society. Istnieje wiele zwierząt, które mają podobny los. Koty domowe żyją na ogół 12-14 lat. Dlatego Sammy jest wśród nich prawdziwym „stulatkiem”. 15 czerwca, kiedy kot skończył 19 lat, wolontariusze i pracownicy ośrodka świętowali urodziny osieroconego kota.

foto: lemurov.net

Na cześć święta przygotowali smakołyk i wybrali modną „kokardkę” dla kota. Przystojny puszysty zwierzak nosił niebieski cekinowy kapelusz i elegancki kołnierzyk. Należy powiedzieć, że jubilat docenił świąteczny obiad i przychylnie pozował na kolejnej sesji zdjęciowej.

foto: lemurov.net

Pracownicy schroniska pisali o Sammym i jego pragnieniu znalezienia prawdziwego domu w sieciach społecznościowych. Zdjęcia wkrótce rozprzestrzeniły się na Instagram i Tiktok i stały się popularne.

foto: lemurov.net

Dzień po imprezie po Sammy'ego przyszli nowi właściciele. Wolontariusze relacjonowali o radosnym wydarzeniu w życiu kota na portalach społecznościowych, wyrażając nadzieję na zaśpiewanie „Happy Birthday” w 20. rocznicę dla Sammy'ego.

Główne zdjęcie: lemurov.net