Mimo obaw młodych rodziców, ich zwierzak nie tylko zaakceptował noworodka, ale stał się dla dziewczynki idealną nianią. Jak wzruszająco uspokaja dziecko!

Na początku lipca Amerykanin Nick Elliot po raz pierwszy został ojcem. Kilka dni po porodzie mała Macy wraz z matką Hayley była gotowa do powrotu do domu, gdzie czekał na nią ciekawy „starszy brat”, dwuletni doberman o imieniu Tommy.

foto: goodhouse.ru

Para martwiła się, jak Tommy zareaguje na przybycie do domu małego dziecka. Ale ich obawy były na próżno - doberman, który zawsze był dobrym przyjacielem właścicieli, z radością przyjął nowego członka rodziny. Według Nicka Tommy zawsze był dobry w kontaktach z dziećmi. Na rodzinnych spotkaniach był zawsze obok, pozwalał się głaskać dzieciakom i okazywał cierpliwość.

„Jest z natury bardzo delikatny i opiekuńczy. Tommy jest idealną nianią”- mówi Nick.

Mała Macy zainteresowała dobermana od pierwszej sekundy. Powąchał jej ubranie i długo siedział obok niej, uważnie przyglądając się dziewczynie. Potem zawsze był gdzieś w pobliżu, pokazując, że jest gotów chronić nową właścicielkę przed wszystkimi. Kiedy płakała, pies skamlał, próbując pocieszyć dziewczynkę.

foto: goodhouse.ru

Ostatnio wydarzyło się coś zupełnie nieoczekiwanego. Kamera zamontowana w jednym z pokoi „zauważyła" jak czule i wzruszająco pies opiekuje się dziewczynką pod nieobecność dorosłych. Nagranie wideo, które znalazło się w sieciach społecznościowych pokazuje, jak Tommy, chcąc uspokoić płaczącą Macy, przyniósł jej swoją ulubioną zabawkę - pluszowego misia. Zostawił go w jej wózku i merdał ogonem – mówiąc, jest mi bardzo drogi, może też ci się spodoba?

Według Nicka i Hayley zachowanie psa doprowadziło ich do łez. Cieszą się, że Tommy okazuje Macy tak czułe uczucia i mają nadzieję, że gdy ich córka dorośnie, zaprzyjaźnią się z psem.

foto: goodhouse.ru

Główne zdjęcie: goodhouse.ru