Obraz Pigkasso ustanowił rekord cenowy na aukcji

Niezwykła świnia mieszka na prywatnej farmie w RPA – ma na imię Pigkasso i potrafi rysować.

Ostatnie arcydzieło „artystki” zostało sprzedane na aukcji za rekordową kwotę za pracę zwierząt w wysokości 20 tysięcy funtów.

Kreacja świni, zatytułowana „Wild and Free”, tak bardzo chwalona przez jednego miłośnika sztuki z Niemiec, została ukończona w 11 godzin.

„Nie możesz na to patrzeć i nie przywiązywać większej wagi do jej inteligencji, osobowości i kreatywności” – powiedziała Daily Mail właścicielka świni, Joan Lefson.

Lefson powiedziała, że ​​pięć lat temu kupiła świnię z zakładu przemysłowego i umieściła ją w swoim gospodarstwie.

Twórcze skłonności przyszłej artystki ujawniły się przypadkiem: gospodyni zapomniała o pędzlach w klatce, a później zauważyła, że ​​świnia próbowała coś narysować.

Od tego czasu Pigkasso stworzyła setki obrazów dla swojej właścicielki, ale monumentalne płótno nazwane przez Lefson „Wild and Free” przyniosło jej prawdziwy sukces.

Elektroniczna licytacja na „świńskie” arcydzieło trwała trzy dni, w końcu właścicielem obrazu został kolekcjoner z Niemiec. Kwota, którą zapłacił, była rekordowa dla obrazów stworzonych przez zwierzęta - do tego momentu trzy obrazy szympansa o imieniu Kongo uznano za najdroższe w historii, sprzedane w 2005 roku za 14 tysięcy funtów.

Główne zdjęcie: google.com