„Harbin Ice and Snow World” w Chinach został uznany za najpopularniejszą zimową atrakcję na świecie.

Pierwszy festiwal turystyczny i kulturalny w Harbinie odbył się w 1999 roku, kiedy to władze miasta postanowiły uczcić przełom tysiąclecia. Mieszkańcom i gościom miasta atrakcja tak bardzo się spodobała, że od tego czasu zimowe uroczystości odbywają się regularnie.

foto: lemurov.net

Każdego roku, od dwudziestego grudnia do początku wiosny, istnieje cały system zimowych rozrywek dla gości z całego kraju i turystów zagranicznych. Z roku na rok władze inwestują coraz więcej w organizację festiwalu, a teren parku się powiększa.

foto: lemurov.net

W tym roku, na przykład, trzy czwarte kilometra kwadratowego zostało przeznaczono dla gigantycznej dzielnicy lodowej. Są tu wysokie budynki z lodowych cegieł, pełne wdzięku rzeźby, a nawet lodowa atrakcja, która pozwala pozować, gdzie turyści muszą „wcisnąć się” w ścianę.

foto: lemurov.net

Śnieżna opowieść jest szczególnie fascynująca, gdy zapada zmrok. Władze nie szczędzą środków na iluminację, a każda rzeźba oświetlona jest kolorowymi światełkami – „Harbin Ice and Snow World” wygląda z góry szczególnie zachwycająco. Oprócz spektakli, park oferuje zwiedzającym również aktywną rozrywkę i pokazy tematyczne.

foto: lemurov.net

Można również zjechać ze zjeżdżalni i pojechać wozem konnym, a nawet zjeść w wyjątkowym barze lodowym.

Wielu turystów uważa ten festiwal za główną atrakcję zimowego Harbina i nawet planuje wizytę w mieście, aby go odwiedzić.

foto: lemurov.net

W tym roku ceny biletów zostały obniżone o połowę i wynoszą 100 juan, czyli około 16 dolarów. Wstęp wolny jest dla mieszkańców w wieku 60+ i zagranicznych gości w wieku 70+ oraz dzieci poniżej 1,2 m. Główną rzeczą, o której należy pamiętać przed wizytą w parku jest to, że jest tam bardzo zimno, zimniej niż w pozostałej części miasta, więc należy się ciepło ubrać i zabrać ze sobą powerbank. Nie sposób nie robić zdjęć, ale na mrozie telefon bardzo szybko się rozładowuje.

foto: lemurov.net

Rząd kraju również jest zafascynowany festiwalem, a wizyta w parku rzeźb lodowych jest teraz obowiązkowym punktem programu dla ambasadorów i wysokiej rangi gości z innych krajów.

Główne zdjęcie: lemurov.net