Starość jest nieuchronna, to nieubłagane prawo życia, ale nie wyrok, co codziennie udowadnia 70-letnia blogerka Rebecca Woody. Chcemy podzielić się jej motywującym doświadczeniem.

Amerykanka urodziła się w 1949 roku i od dziecka wychowywała się w otoczeniu sportowców. Jej ojciec był trenerem koszykówki i siatkówki dla młodzieży, a także prowadził zajęcia fitness w jej rodzinnym Kansas City, stan Missouri. Brat Rebecci był zawodowym bokserem. W młodości kobieta była bardzo szczupła, miała zaledwie 1,45 wzrostu, ale po urodzeniu trzeciego dziecka kobieta musiała zmagać się z nadwagą.

https://www.instagram.com/p/CVwTIAZDyvB/?utm_source=ig_embed&ig_rid=88abbcff-b23f-4f36-addd-8e6e5db1dc3e

Po trzydziestce zapisała się na siłownię, chcąc odzyskać formę i zmierzyć się z chorobą. Dwa lata wcześniej u Woody zdiagnozowano przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, chorobę, która zniekształca stawy, ogranicza ruchomość i często towarzyszy jej ból i dyskomfort.

https://www.instagram.com/p/CT8Gy7LP4zl/?utm_source=ig_embed&ig_rid=cac67536-c694-4d7e-8001-86942b8c23a1

Lekarze zabronili jej intensywnych ćwiczeń, zwłaszcza na siłowni, ale Rebecca podjęła świadomą decyzję i dwa lata później zadebiutowała w pokazie kulturystycznym. Z roku na rok przybywało jej coraz więcej medali i zwycięstw. Mając trzydzieści sześć lat, poznała sportowca młodszego od siebie o czternaście lat.

https://www.instagram.com/p/COdnulrDq5o/?utm_source=ig_embed&ig_rid=7ccf452e-04a7-4d9b-a39b-5f7831557fbd

Steve i Rebecca nadal są razem i nadal kontynuują uprawianie kulturystyki i powerliftingu. Kobieta przyznaje, że zawsze była najstarszą zawodniczką, w swojej kategorii i 35+. Ostatnio wygrała międzynarodowy turniej kulturystyczny BB NPC Muscle Mayhem Master w 2019 roku, w wieku sześćdziesięciu dziewięciu lat.

https://www.instagram.com/p/CLxR_gIDlFB/?utm_source=ig_embed&ig_rid=b04db6b3-ba54-4d2c-b908-c9d0caaceed0

Pomimo posiadania dzieci i siedmiorga wnucząt, Rebecca Woody nie spieszy się do zakończenia kariery sportowca, choć przyznaje, że trzydzieści lat temu mogła „wycisnąć” o wiele więcej. Z biegiem lat, zajęcia na siłowni stały się rutyną i koniecznością, a wraz z dietą, kobieta już dawno pozbyła się wszelkich zmartwień o swojej wadze. Na swoim profilu na Instagramie dzieli się tym, że lubi dobrze zjeść i napić się alkoholu, ale zna umiar.

https://www.instagram.com/p/CJ7GDDBj_vN/?utm_source=ig_embed&ig_rid=5d091a5a-8c82-4e8d-863e-93f92131cc13

Motto Rebecci brzmi: „Nie ma sposobu na zatrzymanie czasu, ale jest sposób na eleganckie starzenie się”. Jako szczególną nagrodę wymienia entuzjastyczne i pełne uznania komentarze do swoich zdjęć. Kobieta jest zachwycona, że może inspirować ludzi swoim przykładem.

Główne zdjęcie: lemurov.net