Nie wszyscy mężczyźni chcą mieć młode partnerki.

Wiek 45 lat to krytyczny okres w życiu kobiety. Zbliża się do momentu, kiedy coraz bardziej czuje, że młodość przeminęła. Kobieta staje się niepewna siebie i obawia się, że wkrótce nikt nie będzie jej chciał. Objawy te są szczególnie dotkliwe u samotnych pań, ponieważ daje o sobie znać niepokój, że ostatnia szansa bezpowrotnie minęła.

„Brak męża i dzieci w pewnym wieku może być przyczyną utrzymującej się depresji. Wyraźne uczucie, że jest już za późno, prowadzi do smutnych myśli, że nic dobrego nie czeka w przyszłości. Strach przed samotnością często prowadzi do niepotrzebnych związków, z których niedoszła panna młoda wychodzi jeszcze bardziej zdesperowana niż była na samym początku” - wyjaśnia psycholog Marina Aleksandrowa.

Jednak ta hipoteza i obawy nie zawsze są uzasadnione. Istnieją pewne typy mężczyzn, dla których kobieta po 45 roku życia będzie idealną towarzyszką.

Spokojny domator

Ten przedstawiciel silniejszej płci już dawno przeżył te czasy, kiedy interesowały go duże towarzystwa i głośne imprezy. Teraz cieszy się spokojnym stylem życia i stabilnością. Woli czas spędzony w domu niż spotkania z licznymi przyjaciółmi, a jego najlepszą rozrywką są przytulne, spokojne wieczory. Dlatego idealną kobietą dla niego będzie kobieta po 45 roku życia, która będzie podzielała jego zainteresowania, doceni domową atmosferę i na pewno nie zamieni swojego partnera na liczne imprezy, bo sama osiągnęła wiek, w którym pragnie spokoju i relaksu.

Wzorowy człowiek rodziny

Taki mężczyzna wyraźnie wybrał swoje priorytety w życiu - dom i rodzinę. Chce być głową rodziny, marzy o byciu ojcem i utrzymaniu żony i dzieci. Młoda kobieta raczej nie będzie podzielać jego wartości i spełniać jego wymagań, ale dojrzała kobieta jak najbardziej. To właśnie w tym wieku kobieta odczuwa potrzebę budowania gniazda rodzinnego z własnymi tradycjami.

Samotny wilk

Ten mężczyzna od wielu lat prowadzi życie będąc wolnym i dobrze się czuje w swojej pozycji. Ma surowy temperament, niechęć do sentymentalizmu i nieco cyniczny stosunek do kobiet. I często to właśnie dojrzałej kobiecie udaje się roztopić serce dżentelmena i włożyć w nie miłość. Swoją mądrością, spokojem, zrozumieniem i wsparciem kobieta budzi w nim pragnienie stworzenia trwałego związku, a może nawet rodziny.

Dojrzały wiek nie jest powodem, by spisywać się na straty. Nie wszyscy mężczyźni chcą mieć młodszą kobietę. Może powinnaś zwrócić większą uwagę na te typy mężczyzn, a wtedy jest duża szansa na bycie szczęśliwą „nawet po 45 roku życia”.

Główne zdjęcie: femmie.ru