W pierwszym tygodniu stycznia zwykle chcemy zostać w domu z rodziną, wcinać cukierki z mandarynkami i o niczym nie myśleć. Cóż, nasz ulubiony Netflix dotrzyma nam towarzystwa w te leniwe dni. Aby nie tracić czasu na szukanie, zebraliśmy tutaj 5 popularnych filmów z Netflix, które są obecnie oglądane na całym świecie.

Red Notice

Ten film znalazł się na szczycie najlepszych filmów akcji Netflixa. Co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę złotą obsadę: zagrali Ryan Reynolds, Dwayne Johnson i Gal Gadot. W centrum fabuły znajduje się psycholog sądowy John Hartley, który łączy siły ze oszustem Nolanem, aby wreszcie złapać najsłynniejszą złodziejkę na świecie. A tymczasem ona zamierza popełnić najpotężniejszą kradzież stulecia…

Source: youtube.com

A Boy Called Christmas

W związku ze świętami ten bajeczny film przypadł do gustu wszystkim miłośnikom Netflixa, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Fabuła filmu jest prosta, ale urzekająca atmosfera i barwny obraz z ją wynagradzają. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Mikołaj, który szczerze wierzy w cuda. Chłopak miał okazję się o tym przekonać, gdy musiał wyruszyć w poszukiwaniu ojca poza koło podbiegunowe, gdzie żyją niesamowite stworzenia... Taka miła bajka na pewno wprowadzi w dobry nastrój i przedłuży przyjemny posmak po świętach.

Source: youtube.com

The Power of the Dog

Ten western-dramat niemal natychmiast znalazł się na szczycie listy najlepszych thrillerów na świecie. Wydarzenia z filmu przenoszą nas do Montany w 1925 roku, gdzie dwaj bracia Phil i George prowadzą razem ranczo. Bracia mają zupełnie inny charakter - George wyróżnia się miękkim i posłusznym usposobieniem, ale Phil słynie z okrucieństwa. Aż pewnego dnia George zakochuje się w wdowie i samotnej matce Rose i przyprowadza ją do swojego domu. Phil, który nienawidził Rose od pierwszego wejrzenia, postanawia za wszelką cenę ją stąd wyrzucić.

Source: youtube.com

Don’t Look Up

Katastrofalny film science fiction twórcy Adama McKaya, z udziałem Leonarda DiCaprio i Jennifer Lawrence, spotkał się z mieszanymi reakcjami. Krytycy rzucili się na niego z niezbyt pochlebnymi recenzjami, ale zwykli widzowie przyjęli projekt znacznie bardziej przychylnie. Głównymi bohaterami filmu są dwaj astronauci, którzy próbują ostrzec wszystkich, że na Ziemię leci ogromny meteoryt. Oczywiście nikt im nie wierzy, więc muszą wziąć to, co się dzieje w swoje ręce.

Source: youtube.com

A Castle for Christmas

Ten świąteczny film z Brooke Shields stał się najchętniej oglądanym projektem Netflix w kilku krajach. Jeśli nie zdążyłeś obejrzeć go przed Nowym Rokiem, to i tak masz czas, by nacieszyć się tym magicznie pięknym obrazem. Film przenosi nas do uroczej Szkocji, dokąd pisarka Sophie leci, by przeczekać skandal związany z premierą swojej nowej powieści. Sophie nie wyobrażała sobie jednak, że czeka ją tam niespodziewana miłość – pisarka zakochuje się… w pałacu jej przodków.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: cosmo.com.ua