Niektóre rekordy świata budzą bardzo mieszane emocje. Steve Warde, właściciel salonu fryzjerskiego w Ohio, postanowił pobić jeden z takich rekordów. W 2013 roku postanowił ustanowić niezwykły rekord: stworzyć ogromną kulę z włosów klientów. Czy udało mu się? Chcemy opowiedzieć historię tego fryzjera.

Steve opowiedział nam jak zbierał włosy: „Uformowałem kulę z wszystkich włosów, jakie miałem i skleiłem kilkoma rodzajami kleju”. W ciągu dziewięciu lat niemal codziennej pracy jako fryzjer udało mu się zebrać około 100 kilogramów włosów. Poprzedni rekord był mniejszy o 25 kilogramów.

foto: lemurov.net

Mężczyzna zaprezentował swoje osobliwe osiągnięcie podczas festiwalu „Comic Con”. Tam goście festiwalu mogli zainwestować w ten osobliwy obiekt sztuki. Mieli do dyspozycji nożyczki i specjalny klej, za pomocą którego mogli przykleić do kuli swoje ostrzyżone włosy.

Specjalnie na „Comic Con”, kula została ozdobiona plastikowymi elementami: oczy, okulary, nos i usta z radosnym uśmiechem. Do kuli dołączony był również kapelusz. Ale wszystkie dekoracje nie były brane pod uwagę przy ustalaniu rekordu, tak aby wszystko było sprawiedliwe. Warde nie jest w tej chwili pewien dokładnej wagi kuli, ponieważ wciąż dodaje nowe włosy.

Główne zdjęcie: lemurov.net