Ukraiński zespół indie rockowy Brunettes Shoot Blondes stworzył wyjątkowy instrument muzyczny, który łączy w sobie całą orkiestrę. Kupili stary zepsuty fortepian i włożyli do niego 20 instrumentów muzycznych. Chłopcom zajęło trzy lata, aby wcielić w życie swój pomysł, który początkowo wydawał się szalony.

Trzy lata temu lider zespołu Brunettes Shoot Blondes, Andrey Kovalev, wpadł na pomysł, aby zagrać nową piosenkę zespołu „Houston” na czymś wyjątkowym. On i chłopaki z grupy postanowili stworzyć instrument, który wcześniej nie istniał, a który można by złożyć samemu.

foto: leafclover.club

Początkowo pomysł wydał się chłopakom szalony, ale postanowili spróbować. Potem kupili stare zepsute pianino i zaczęli zbierać instrumenty – najczęściej zabierali stare i niepotrzebne instrumenty przez Facebooka. Zespołowi zajęło trzy lata, aby wcielić ten pomysł w życie, ale zdecydowanie było warto.

foto: leafclover.club

„Kiedy byłem mały, miałem syntezator Yamaha, który mógł odtwarzać wszystkie dźwięki, jakie można sobie wyobrazić: strunowe, perkusje, organy, ksylofon i tak dalej” – mówi lider zespołu Andrey Kovalev. „Grałem cały dzień. Po latach przyszła mi do głowy dziwna myśl: dlaczego nie odtworzyć tego syntezatora, ale przy użyciu prawdziwego fortepianu?”

foto: leafclover.club

Okazał się takim cudem – wyjątkowym fortepianem, zawierającym 20 instrumentów muzycznych. Wśród nich: tamburyn, marimbe, czynele, kastaniety, wiolonczela, skrzypce, organy i wiele innych. Instrumenty są przymocowane do wnętrza i boków pianina, dzięki czemu na każdym z nich można grać, naciskając odpowiednie klawisze.

foto: leafclover.club

Same klawisze na pianinie są połączone tylko z instrumentami perkusyjnymi, a za pomocą dodatkowych urządzeń mechanicznych można grać na strunach. Zgodnie z planem chłopaki wykonali swoją piosenkę „Houston” na gotowym cudownym instrumencie (wideo poniżej).

foto: leafclover.club

„Najtrudniejszą częścią było w końcu ukończenie pracy. Tworzyliśmy ten instrument od trzech lat i czasami mieliśmy wrażenie, że nigdy nie skończymy. Udało nam się znaleźć odpowiednich ludzi do pomocy przy części inżynierskiej. Ponadto nie byliśmy pewni jego konstrukcji. Spędziliśmy wiele dni w Photoshopie, próbując stworzyć najfajniejszy projekt” — kontynuuje Andrey.

foto: leafclover.club

Kiedy zespół opublikował wideo z piosenką wykonaną na cudownym instrumencie, szybko rozprzestrzeniło się w sieci, zdobywając setki tysięcy wyświetleń w ciągu zaledwie kilku godzin. Brunettes Shoot Blondes również wykonali piosenkę podczas krajowej preselekcji do Eurowizji, a zespół nadal używa swojego wyjątkowego instrumentu na żywo.

foto: leafclover.club

Jednak nie tak dawno chłopaki zdecydowali się sprzedać swój instrument i czekają na kupca, który doceni ich kreację. „Zagraliśmy naszą piosenkę na pianinie i myślę, że w tej chwili wystarczy nam jeden teledysk. Nie chcemy zatrzymywać instrumentu na zawsze, więc zdecydowaliśmy, że teraz będzie dostępny w sprzedaży ”- mówi lider grupy.

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: leafclover.club