W wieku dorosłym ludzie wyrabiają sobie pewne wyobrażenia na temat standardów higieny. Ale większość ludzi ma pewne stereotypy dotyczące dbania o siebie. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jakie zasady higieny ludzie najczęściej łamią. A są związane z kąpaniem.

Małe dzieci są myte codziennie. Dotyczy to szczególnie dzieci, które nie mogą jeszcze korzystać z nocnika. Wszyscy pediatrzy zalecają utrzymanie higieny dziecka w jak największym stopniu. W przypadku dorosłych zasady są nieco inne.

Eksperci uważają, że aby osoba dorosła utrzymała czystość, wystarczy brać prysznic dwa razy w tygodniu. Według własnego uznania możesz zwiększyć częstotliwość brania prysznica. Ale musisz zrozumieć: częste mycie może wywoływać wysypki, alergie, łuszczenie i inne negatywne reakcje skórne.

Dermatolodzy zalecają mycie dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Ale mydła, żelu pod prysznic i innych środków czyszczących nie należy używać częściej niż raz dziennie, w przeciwnym razie skóra zbyt szybko wyschnie.

Z jednej strony pot naprawdę trzeba usuwać, ponieważ intensywnie rozwijają się w nim niebezpieczne dla człowieka mikroorganizmy. Z drugiej strony całkowite usunięcie sebum ze skóry jest po prostu niebezpieczne. Dlatego nie przesadzaj z pragnieniem bycia czystym. To może być złe dla twojego organizmu.

Główne zdjęcie: lemurov.net