Młoda Amerykanka o imieniu Kimberly jest prawdziwą entuzjastką lisów, lub jak nazywają ją znajomi, „szaloną królową lisów”. Pragniemy podzielić się ciepłą opowieścią o jej puchatych podopiecznych.

Kim jest aktywną obrończynią zwierząt i licencjonowaną wolontariuszką stanu Nowy Jork. Na swojej trzyhektarowej posesji często opiekuje się uratowanymi zwierzętami różnych gatunków, a następnie wypuszcza je z powrotem na wolność. Na stałe, oprócz psa Kimberly, mieszka tam piętnaście lisów, z których część mógłby spotkać smutny los, gdyby dziewczyna nie interweniowała.

Na przykład zabrała swoją Judy z farmy, gdzie zwierzę mogło zginąć. Ale przede wszystkim jej zwierzaki są na emeryturze honorowej. Zabierała je z różnych centrów rozrywki, Zoo kontaktowych, a nawet laboratoriów.

foto: lemurov.net

Zwierzęta te żyją w niewoli od urodzenia, niektóre trzymane są w pomieszczeniach zamkniętych bez dostępu do otwartej przestrzeni i świeżego powietrza. Nie planuje wypuszczać ich na wolność. Teraz mają przestronne wybiegi i duży ogrodzony teren do zabawy i spacerów. Większość z nich została oswojona i chętnie reaguje na głos swojej właścicielki. Ale para Cleo i Tandra cieszą się szczególną miłością dziewczyny.

foto: lemurov.net

Poznali się w domu dziewczyny, a na wolności nie mieliby na to szans. To niesamowite, ale oni nawet wyglądają nietypowo.

Tandra jest zwykłym rudym lisem, ale jego umaszczenie jest wyjątkowe. Wygląda bardziej jak jego przyjaciółka Cleo, lis arktyczny. Ma biało-szarą sierść, z ciemnymi plamami. Tandra nie od razu zaakceptował Kimberly i początkowo dziewczyna musiała mieć się na baczności, lis był dość agresywny i złośliwie warczał na wszelkie próby dotknięcia jego futra.

Source: youtube.com

Nawet teraz, wiedząc, że jest kochany, czasem potrafi okazać zły humor. Cleo, z drugiej strony, wyglądała na przestraszoną, kiedy trafiła do domu dziewczyny. Za każdym razem, gdy dziewczyna próbowała się zbliżyć, lis zaczynał krzyczeć. Decyzja Kim, aby przedstawić ich sobie nawzajem była idealna. Lisy nie tylko dobrze dogadały się ze sobą, ale stopniowo przestały postrzegać Kimberly jako zagrożenie.

Kim uwielbią Cleo i Tandrę. Zwierzęta odpowiedziały tym samym, domagając się uwagi. Mówi, że lisy są niezwykle inteligentnymi, ciekawskimi i czarującymi stworzeniami. Są samodzielne, ponadto lubią bawić się z członkami „stada”, czy to z psem, czy z człowiekiem, a do tego mają po prostu niesamowite wąsy!

Główne zdjęcie: lemurov.net