Dziewczęta marzą o zawarciu związku małżeńskiego, a potencjalni kandydaci są przerażeni słowem „małżeństwo” i są gotowi uciekać na krańce ziemi przed próbami odebrania ich wolności.

Jednocześnie większość mężczyzn są gotowi mieszkać razem z partnerką, ale nie spieszy im się z zawarciem związku małżeńskiego. Jakie są powody, dla których młodzi ludzie nie chcą się żenić?

Niezbyt udane doświadczenie rodziców

Jedną z głównych przyczyn braku chęci zawarcia związku małżeńskiego może być nieszczęśliwy przykład rodziców mężczyzny.

Mężczyzna może być świadkiem nieprzyjemnych relacji między ojcem a matką od dzieciństwa, ciągłych kłótni, a nawet przemocy.

Dlatego negatywnie postrzega małżeństwo i boi się powtórzenia złych doświadczeń swoich rodziców.

Nie chcąc stracić wolności

Mężczyźni często zwlekają z zawarciem małżeństwa, ponieważ podoba im się ich życie. Z opowieści żonatych przyjaciół chłopak wnioskuje, że małżeństwo oznacza utratę wolności.

Dlatego chce wykorzystywać swój wolny czas według własnego uznania, wyjeżdżać na wycieczki, łowić ryby lub po prostu spędzać czas z przyjaciółmi, kiedy tylko chce, nie pytając nikogo o pozwolenie.

Brak dóbr materialnych

Niektórzy rozsądni mężczyźni chcą osiągnąć dobrobyt materialny przed zawarciem małżeństwa.

Ważne jest dla nich, by mieli dobrze płatną pracę, własne mieszkanie i bezpieczeństwo finansowe. Jest to zrozumiałe, ponieważ jest to bardzo ważne dla młodej rodziny.

Brak gotowości do bycia wiernym

Niektórych mężczyzn przeraża perspektywa bycia wiernym żonie i nie móc myśleć o innych kobietach.

Mężczyźni nie są zadowoleni z tego stanu rzeczy, ponieważ natura obdarzyła ich poligamią. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn poniżej 30. roku życia, którzy chcą się dobrze zabawić przed małżeństwem.

Brak pewności siebie

Strach przed małżeństwem może być spowodowany brakiem pewności siebie.

Taki mężczyzna uważa siebie za nieatrakcyjnego, niewystarczająco inteligentnego, nie dość zamożnego, by się z kimś ożenić. Nawet myśl o ewentualnym odrzuceniu przez dziewczynę ma wpływ na ego takiej osoby.

Nie chce się żenić z konkretną dziewczyną

Zdarzają się historie, że mężczyzna jest w związku z partnerką przez dziesięć lat, ale się nie oświadcza. Zamiast tego sześć miesięcy później bierze ślub z inną dziewczyną. Dzieje się tak dlatego, że mężczyzna traktuje małżeństwo jako ofiarę, na którą nie jest gotowy odważyć się dla pierwszej lepszej kobiety.

Mogą istnieć inne powody, dla których mężczyzna nie chce się ożenić. W każdym razie to do kobiety należy decyzja, czy czekać na tego konkretnego mężczyznę, czy spróbować stworzyć związek z kimś, kto jest już gotowy do małżeństwa.

Główne zdjęcie: belnovosti.by