Mało kto wie, że liście laurowe mają takie znaczenie. W wierzeniach i różnych opowiadaniach mają one moc spełniania pragnień i oczyszczania. Chronią dom przed złem, a także piorunami. Używane na różne sposoby – świeże, ususzone, czy spalone, mają różne właściwości.

Istnieje przesąd, który głosi, że liść laurowy schowany do portfela, pozytywnie wpłynie na nasze finanse. Z kolei liść schowany w kieszeni spodni, czy bluzy, ma moc spełniania naszych pragnień. A te zasadzone przed domem, potrafią go chronić.

Doskonale wszyscy znamy właściwości kulinarne tej rośliny. W potrawach ma wyrazisty smak i często stosują go nasze babcie. Był znany dużo wcześniej, niż nam się wydaje. Przypomnijmy sobie z lekcji historii wieńce na głowach cesarzy i władców – laurowe. Wtedy też zyskał ogromną moc i znalazł zastosowanie w różnych dziedzinach życia.

Poza właściwościami, które dla nas mogą wydawać się magiczne, liść laurowy świetnie radzi sobie także z łupieżem.

Dym z liścia laurowego w pomieszczeniach, domach i mieszkaniach ma podobne właściwości do liścia w portfelu. Roztworem z liści laurowych można pokropić różne przedmioty, a ich zapach będzie oczyszczał i chronił domowników oraz domostwo. Takie działanie wpływa pozytywnie na relację, potęguje sprawiedliwość oraz samopoczucie w domu.

Wiadomo, że w obecnych czasach taki napar, kropienie i wszystkie inne wierzenia wykorzystywane są dużo rzadziej, niż w przeszłości. Jednak nie można odmówić tej roślinie przede wszystkim smaku, a także działań prozdrowotnych. Z jego pomocą możemy zwalczyć kamicę nerkową, bóle różnego pochodzenia, zapalenia, czy stany zapalne na skórze.

Liście wpływają także korzystnie na drogi oddechowe i mogą być świetnym rytuałem na poprawę zdrowia. Ich zapach działa stymulująco w olejkach eterycznych. Potrafi zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu. Dodatkowo liście laurowe sprawdzą się w walce ze szkodnikami, wystarczy rozłożyć je w problematycznym miejscu.

Główne zdjęcie: magia.onet.pl