Znaki zodiaku mają duży wpływ na wyjątkowe cechy charakteru ludzi. Byk zawsze dochowa sekreciku, Lew bez wahania stanie w obronie przyjaciela, a Koziorożec bezinteresownie udzieli pomocy. Zapoznaj się z najlepszymi cechami każdego znaku zodiaku, a będziesz wiedzieć, z kim opłaca się zaprzyjaźnić.

Baran

Baran wśród przyjaciół to zawsze szansa na dobrą zabawę. Oprócz tego możesz na nim polegać. Bez zastanowienia się rozdzieli z Tobą swój ostatni kawałek chleba. Tacy ludzie cechują się wiernością, lojalnością i oddaniem. Często potrafią stanąć w obronie słabszych.

Byk

Z przyjaciółmi jest wierny i oddany. Byk cechuje się lojalnością i jest dobrym powiernikiem tajemnicy. Przeważnie od lat przyjaźni się z tym samym gronem ludzi. Czasem może mieć trudności w nawiązywaniu nowych znajomości i zaufaniem, ale warto starać się o jego przyjaźń.

Bliźnięta

Uwielbiają dobrą zabawę i nie potrafią się nudzić. Bliźnięta na ogół są niezwykle towarzyskie, z łatwością potrafią nawiązywać kontakt i prawie z każdym się dogadywują. Tacy ludzie są otwarci i fajnie się z nimi rozmawia.

Rak

Najważniejsze dla nich to rodzina. Są to bardzo dobrzy przyjaciele. Najwięcej cenią sobie pozytywne relacje z ludźmi i potrafią nad tym pracować. Cechują się wysokim poziomem empatii. Aczkolwiek nie oznacza to, że mają słabe szanse na zbudowanie kariery. Odwrotnie, dzięki ambicjom i kreatywności potrafią odnieść sukces również w sprawach profesjonalnych.

Lew

Ludzie spod znaku Lwa wyróżniają się lojalnością. Jak prawdziwe króle zwierząt z afrykańskiej sawanny, do ostatniej kropli krwi potrafią walczyć o swoją rodzinę i przyjaciół – staną w ich obronie, nie patrząc na koszty i konsekwencje. Jeśli macie Lwa przy boku, możecie czuć się bezpieczni. Na dodatek Lwy cechują się ogromnym optymizmem i poczuciem humoru.

Panna

Ludzie spod tego znaku zawsze udzielą pomocy. Nie potrafią odmówić osobie, która jest w potrzebie. Naturalnie się cieszą, kiedy mogą wspierać innych czy komuś pomóc. Na dodatek Panny mają wyśmienite poczucie humoru i z powodzeniem korzystają ze swego analitycznego umysłu.

Waga

Są to ludzie niezwykle troskliwe. Uwielbiają otaczać swoich bliskich dużą opieką. Na ogół dają hojne prezenty i nie mają zwyczaju oszczędzać na przyjaciołach. Są bardzo zainteresowane innymi ludźmi i zawsze uwzględniają ich potrzeby.

Skorpion

To jedni z najlepszych przyjaciół. Zawsze możesz liczyć na ich pomoc i troskę. Tacy ludzie są bardzo wyrozumiałe. Nigdy nie oceniają i nie osądzają innych.

Strzelec

Strzelce to niezwykle towarzyscy i otwarci ludzie. Uwielbiają zawierać nowe znajomości. Cechują się sporym optymizmem i chęcią przygód. Z tymi osobami naprawdę fajnie jest spędzać czas.

Koziorożec

Są to osoby bezinteresowni i chętnie pomagające innym. Ludzie spod tego znaku cechują się wiernością i lojalnością. Wendetta i porachunki dla nich to cos niewyobrażalnego. Preferują poważne i trwałe relacje, ale nawet wtedy nie zawsze potrafią otworzyć się przed drugą osobą. Dla Koziorożców bardzo ważne jest zachowanie pewnego dystansu i personalnej niezależności.

Wodnik

To niezastąpiony doradca. Nie ma zwyczaju potępiać innych ludzi i zawsze znajduje rozwiązania, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Umie współczuwać, jest oddaną, uczciwą i lojalną osobą. Przyjaźń często docenia bardziej niż związek.

Ryby

Są to bardzo miłe, sympatyczne i życzliwe osoby. Natura obdarzyła je ogromną ilością empatii, podobnie jak Panny lubią przyjść na pomoc innym. Ryby cechują się doskonałą intuicją.

Główne zdjęcie: kobieta.onet.pl