Producenci chemii gospodarczej oferują ogromny wybór różnych środków czystości. Do każdej powierzchni jest inna buteleczka. Ale czy warto wydawać pieniądze na całą listę? Można skorzystać z jednego sprawdzonego środka domowego, który pomoże Ci wybielić pranie i wyczyścić uporczywy tłuszcz z szafek kuchennych.

Najbardziej uniwersalny środek:

Możesz go użyć do wybielania prania, usuwania plam i czyszczenia szafek kuchennych z nawet najbardziej uporczywych lepkich zabrudzeń. Ogólnie jest to naprawdę dobry środek, więc koniecznie skorzystaj z niego.

Co będzie nam potrzebne do przygotowania tego środka:

  • Musztarda w proszku - 4 łyżki;
  • Soda oczyszczona - 1 łyżka;
  • Mydło w płynie do prania - 50 ml;
  • Ocet 9 % - 1 łyżka;
  • Amoniak - 2 łyżki.

Wygodniej jest przygotować w plastikowym pojemniku, bo prawdopodobnie nie wykorzystasz go całego na raz. Łatwiej jest przechowywać pastę w pojemniku.

  • Połącz najpierw suche składniki, następnie dodaj mydło w płynie i dobrze wymieszaj.

  • Dodaj ocet i ponownie wymieszaj. Na koniec dodaj amoniak.

Ponieważ skład pasty jest całkowicie naturalny, należy ją przechowywać w lodówce. W miarę potrzeby potrzebną ilość przełóż do osobnej miseczki i delikatnie rozcieńcz wodą do uzyskania gęstej papki. To jest to, czego użyjemy do czyszczenia wszystkich rzeczy.

Jak pozbywam się lepkich zabrudzeń:

Taka pasta świetnie nadaje się do usuwania wszelkich lepkich zabrudzeń na szafkach kuchennych. Jest to bardzo łatwe.

  • Nałóż niewielką ilość pasty na zabrudzoną powierzchnię i pozostaw na 5-10 minut.

  • Przetrzyj powierzchnię ręcznikiem papierowym, aby usunąć drobne cząstki musztardy.

Wcierać tę pastę można we wszystkie powierzchnie chromowane. Po takim czyszczeniu będą lśniły jak nowe.

Używam do mycia naczyń:

Spróbuj umyć naczynia tym środkiem. Jest świetny do usuwania brudu i zaschniętych resztek jedzenia. Szczególnie dobrze widać rezultat na szklanych wazonach.

Doskonały do czyszczenia łazienki:

Ten środek sprawdza się również w przypadku kamienia. Wystarczy zanurzyć gąbkę w paście i nałożyć ją na baterie. Natychmiast przetrzeć czystą, suchą ściereczką. Zapewniam Cię, że zobaczysz w nich swoje odbicie jak w lustrze.

Zanurz ręczniki kuchenne we wrzątku:

Na trzy litry wody potrzebne będą kilka łyżek tej pasty. Pastę dobrze rozpuść w wodzie. Dodaj łyżkę dowolnego proszku do wody, aby uzyskać lepszy efekt.

Namocz białe skarpetki:

W stosunku dwie łyżki pasty na trzy litry wody. Woda powinna być bardzo gorąca. Umieść pranie w tym roztworze. Pozostaw do ostygnięcia. Jeśli plamy na praniu są zbyt uporczywe, można zastosować nierozcieńczoną pastę bezpośrednio na nie.

Środek do wybielania tiulu:

Przygotowuję roztwór w ten sam sposób co wcześniej. Zanurzam w nim mój tiul. Już po kilku godzinach tkanina rozjaśni się, a zażółcenie zniknie. Ten roztwór świetnie radzi sobie nawet z uporczywymi plamami z tłuszczu i kurzu. Jest to jedyny sposób, w jaki udało mi się przywrócić mojemu tiulowi pierwotną biel.

Myję podłogi w domu:

Swoją drogą, pasta sprawdza się nie tylko w postaci skoncentrowanej. Można dodać do wody podczas mycia podłóg i innych powierzchni. Wystarczą dwie do trzech łyżek na sześć litrów wody.

Myję wszystkie powierzchnie:

Można przygotować nieco bardziej stężony roztwór wodny w proporcji łyżka pasty na 1,5 litra wody. Takim roztworem należy umyć lodówkę, grzejniki i stoły.

Po umyciu tym środkiem parapet staje się śnieżnobiały:

Dzięki amoniakowi pasta doskonale wybiela plastik. Nałóż pastę na parapet i pozostaw na 5 minut. Następnie dobrze wyczyść powierzchnię szczotką i zmyj resztki pasty wraz z brudem.

Wanna w śnieżnobiałym kolorze:

Koniecznie spróbuj wyczyścić tą pastą swoją wannę i umywalki. Zapomnisz o wszystkich innych środkach. Usuwa osad i doskonale oczyszcza powierzchnię.

Zaproponowany przeze mnie skład pasty można łatwo zmienić w zależności od potrzeb. Myślę, że można również dodać odrobinę mydła do prania i inne składniki.

Wszystkiego dobrego!

Główne zdjęcie: xitrosti.com