Kalendarz księżycowy zawsze przychodzi ogrodnikom na ratunek. Podpowiada, kiedy sadzić, kiedy zbierać i kiedy dbać o swoje uprawy. Księżyc może wpływać na wzrost i rozwój roślin, więc warto mieć to na uwadze.

Księżycowy kalendarz siewu na sierpień

Dobre dni to 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 13, 14, 17,18, 19, 22, 23, 24, 30, 31.

Złe dni przypadają na 11, 12, 26, 27.

Od 2 do 6 sierpnia w szklarni można sadzić rzodkiewki, szpinak, kapustę pekińską, sałatę i szczaw. Wschodzący księżyc pomoże uprawiać soczyste owoce.

Od 9 do10 sierpnia będzie to czas przesadzania, podlewania i dokarmiania kwiatów. Należy stosować nawozy naturalne.

Od 13 do 14 sierpnia nastąpi pora deszczowa i chwasty zaczną bujnie rosnąć. Środa miesiąca to dobry czas na przeprowadzenie zabiegów odchwaszczających.

Od 17 do 19 sierpnia to czas zbiorów i czerpania radości z tego. W tym okresie najlepiej się zbiera pomidory, ziemniaki, cebulę, marchew, czosnek itp. Nie będziesz miał zbyt dużo czasu na odpoczynek.

Od 22 do 24 sierpnia zasadź grządki facelią, gorczycą lub łubinem po zbiorach. Wysiewanie zielonego nawozu pomoże Twojej glebie poprawić jej stan i nasycić ją składnikami odżywczymi.

W dniach 30-31 sierpnia wykonaj zabiegi profilaktyczne przeciwko chorobom i szkodnikom. Nie należy czekać na pierwsze objawy choroby, tylko przeprowadzić zabieg.

W dniach niekorzystnych dla siewu należy zająć się robieniem przetworów i przygotowaniem miejsc do przechowywania zbiorów.

Główne zdjęcie: lyubimaya.pro