Przywykliśmy myśleć, że zwierzęta domowe są wybierane przez ludzi. Ale nie w tym przypadku. Dziś dowiecie się, jak pewien pies wybrał kota i jak wygląda ich wieloletnia przyjaźń!

W Internecie pojawiło się wiele ciekawych dyskusji na temat przyjaźni między psem rasy Husky a kotem ze schroniska.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, kiedy właścicielka szczeniaka o imieniu Raven postanowiła przygarnąć kota, który byłby również przyjacielem dla jej szczeniaka i razem spędzaliby więcej czasu przy zabawie.

foto: feiky.net

Podjąwszy decyzję o przygarnięciu kota ze schroniska, właścicielka umożliwiła Ravenowi wybór. W schronisku postawiono kilka kociąt przed szczeniakiem i obserwowano jak zareagują. Niektóre kociaki bały się psa, inne nie rozumiały o co chodzi lub w ogóle nie były zainteresowane. Ale tylko jeden z nich od razu podbiegł do szczeniaka i zaczął się z zainteresowaniem bawić. To była kotka, która została członkiem rodziny i otrzymała imię Woodhouse.

foto: feiky.net

Ta historia była początkiem długiej przyjaźni między psem a kotem. Od tego czasu są nierozłączne, bawią się, podróżują, a nawet śpią razem! Właścicielka jest bezgranicznie szczęśliwa, że jej zwierzaki mają między sobą taką więź, bo właśnie o tym marzyła, gdy wyobrażała sobie życie z ukochanymi pupilami.

foto: feiky.net

W miarę upływu czasu ta dwójka mniej się ze sobą bawi, ale ich relacje są bardziej opiekuńcze, czułe i pełne cierpliwości. Nadal śpią razem i nie rozstają się ani na chwilę.

Główne zdjęcie: feiky.net