Już w starożytności ludzie zdawali sobie sprawę, że słowa wymawiane z przekonaniem i wielokrotnie powtarzane mogą mieć potężny wpływ na życie i przeznaczenie człowieka.

Zaobserwowano, że częste używanie słów o negatywnym znaczeniu prowadzi do większych problemów, natomiast występowanie w wypowiedziach człowieka słów „pozytywnych” daje taką siłę, że z łatwością radzi on sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi i osiąga sukcesy.

Nasi przodkowie byli mądrzy i wykorzystali tę obserwację, aby modlitwy i zaklęcia były naprawdę skuteczne. Natomiast współcześni psychologowie, na podstawie swoich badań, potwierdzili już bezpośredni związek między słowami, które wypowiadamy, a naszym postrzeganiem siebie i szczęścia.

Chodzi o to, że słowa, które wymawiamy najczęściej, odkładają się do podświadomości i wywołują szczególną reakcję organizmu, wpływając na nasze zachowanie i życie w ogóle. Dlatego jeśli w życiu nie układa się najlepiej, różne problemy nie dają Ci spokoju, to czas zastanowić się, jakie słowa najczęściej wypowiadasz.

Oto lista 10 słów, które pomogą pozbyć się uciążliwych problemów i przyciągną szczęście do Twojego życia:

Powodzenie. Tak, to słowo lubi, gdy zostaje powiedziane na głos. Ale to potężne słowo powinno być wymawiane pewnie i tylko z pozytywnym nastawieniem. Żadnych „Może mi się powiedzie…”, „Gdyby tylko mi się powiodło...”. Zamiast tego powiedz: „Zawsze mi się powodzi”, „Jestem szczęściarzem”, „Wierzę, że dzisiaj mi się uda”.

Szczęście. Szczęście jest tym, do czego się zmierza. Warto więc codziennie przypominać sobie o tym celu i z pełnym przekonaniem patrzeć w przyszłość: „Zostałam stworzona do szczęścia”, „Na pewno osiągnę swoje szczęście”. Powtarzając to „magiczne” słowo, nie tylko przybliżysz do siebie swój cel, ale po pewnym czasie faktycznie poczujesz się szczęśliwym człowiekiem.

Miłość. Umiejętność kochania siebie, swoich bliskich i otaczającego nas świata jest podstawą do szczęścia. Nie przepada przecież za ludźmi, którzy są skąpi w swoich uczuciach. Powiedz swoim bliskim, co czujesz i nie bój się wyznać światu swojej miłości. Powiedz: „Kocham ten świat za jego piękno i możliwości, które stale przede mną otwiera”, „Kocham życie”. Natomiast świat z pewnością odwzajemni się tym samym.

Dobrobyt. Słowo to składa się z dwóch części. Jeśli je przearanżować, to widzimy cudowną kombinację „zdobywania dobra”. Jeśli będziesz często używać tego słowa, a zwłaszcza życząc innym pomyślności i dobrobytu, naprawdę zaczniesz czerpać z życia korzyści i będziesz szczęśliwy.

Wdzięczność. To oznacza „dawanie dobra”. Fortuna nie jest zbyt łaskawa dla osób, które chcą tylko otrzymywać, nie dając nic w zamian. Dlatego bądź wdzięczny (wymawiaj słowo „dziękuję”) bliskim i znajomym za swoje sukcesy, sprzyjającym okolicznościom, tym, którzy Ci pomogli, nawet jeśli jest to mała pomoc, ale jednak pomoc. Wtedy następnym razem szczęście znów się do ciebie uśmiechnie.

Sukces. Aby wszystkie twoje przedsięwzięcia naprawdę się udały, częściej powtarzaj to słowo. W ten sposób przyciągniesz szczęście i osiągniesz to, czego pragniesz.

Pewność siebie. Pewność siebie to jedno z podstawowych uczuć ludzi szczęśliwych. Jeśli naprawdę wierzysz w siebie, kapryśna fortuna obdarzy cię przychylnością. Częste powtarzanie tego słowa pomoże ci poczuć się pewnym swoich sił i możliwości, a nawet przekonać się do własnej wiary, choć na początku możesz mieć wątpliwości.

Zaufanie. Aby okoliczności życiowe układały się jak najlepiej, musisz zaufać życiu. Częściej mów o zaufaniu, zanim wydarzą się ważne dla ciebie rzeczy: „Mam zaufanie do życia. Wiem i ufam, że okoliczności ułożą się na moją korzyść”.

Zdrowie. Kolejnym kluczem do szczęścia jest zdrowie fizyczne i psychiczne. Negatywne wiadomości, słowa, rozmowy o chorobach i ciągłe narzekanie na to, jak się czujesz, nie tylko przyciągają problemy, ale też pogarszają samopoczucie. Ale słowo „zdrowie” w pozytywnych połączeniach pomoże Ci zawsze czuć się dobrze. Przy okazji nie mów „nie chcę chorować” - zastąp to słowami „jestem zdrowy”, „wierzę w zdrowie i siłę mojego organizmu”.

Nadzieja. To właśnie nadzieja sprawia, że idziemy do przodu nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Zapomnij o zdaniu „Nadzieja umiera ostatnia”. Powiedz „Mam nadzieję na najlepsze”, „Nadzieja i wiara są ze mną”, a szczęście na pewno Cię usłyszy.

Zmień swoje życie na lepsze dzięki odpowiednim słowom i wyrażeniom. Twoje szczęście jest w Twoich rękach. Niech fortuna zawsze obdarza Cię swoją przychylnością, a szczęście towarzyszy Ci we wszystkich Twoich przedsięwzięciach!

Główne zdjęcie: kakao.im