Istnieje ogromna ilość sposobów na uprawę sadzonek pomidorów, jedną z takich metod jest metoda bukietowa. Sposobów na uprawę pomidorów jest wiele, a dziś skupimy się na jednym z nich. Dla wielu ogrodników ta metoda jest nowa i nietypowa. Uprawa pomidorów metodą bukietową ma wiele zalet: pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek oraz ułatwia uzyskanie dużej ilości solidnych sadzonek.

foto: cpykami

Specyfika metody bukietowej polega na tym, że w jednym kubku sadzi się jednocześnie 5-7 nasion pomidorów.

foto: cpykami

Charakterystyczną cechą sadzonek pomidora jest to, że ich system korzeniowy po uszkodzeniu zaczyna się jeszcze aktywniej rozwijać, co przyczynia się do dobrego wzrostu sadzonek.

Dzielenie sadzonek pomidorów uprawianych metodą bukietową można przeprowadzić na różne sposoby.

Pierwszą metodą jest oddzielenie bryły korzeniowej. Nie należy się martwić o rozerwanie korzeni rośliny, nie będzie to miało żadnego wpływu na przyszły wzrost sadzonek.

foto: cpykami

Druga metoda polega na namoczeniu bryły korzeniowej w wodzie. Ważne jest, aby woda dobrze odstała. Wypłukując ziemię, można łatwo oddzielić korzenie sadzonek bez ich uszkodzenia.

foto: cpykami

Decyzja, którą metodę rozdzielania zastosujesz, należy do ciebie. Tak czy inaczej, pomidory się ukorzenią.

foto: cpykami

Późniejsza pielęgnacja sadzonek uprawianych metodą bukietową będzie dokładnie taka sama jak w przypadku sadzonek uprawianych innymi metodami.

Główne zdjęcie: cpykami