Miłość jest niezwykle uzdrawiającą siłą, głównie uzdrawia strach.

Teresa Hwang z Oakville w Kanadzie bała się psów, odkąd została ugryziona w wieku 10 lat oraz w wieku 20. Całe życie unikała psów i nie chciała mieć żadnego w domu. Potem poznała Boo.

foto: inspiremore

Chłopak Teresy zawsze chciał adoptować psa, ale ona dopiero niedawno mu pozwoliła. Nie chciała się bać. Zbadali oni sytuację i odwiedzili Niagara Dog Rescue, gdzie spotkali szczeniaka Patches. Niedługo potem Teresa zauważyła, że on też się bał! Mimo to polizał ją na przywitanie.

„Jego przybrana mama spojrzała na mnie i rzekła: „To dziwne, zazwyczaj nie podchodzi do ludzi. Chyba cię wybrał" - Teresa wyznała Bored Panda. „Chciał nawiązać połączenie, wiedziałam, że to znak. Musiałam wziąć go do domu.”

foto: inspiremore

Teresa oraz Patches, teraz już Boo, musieli się dostosować. Boo był bardzo bojaźliwy, nie chciał jeść przy swojej nowej rodzinie, bawic się i bał się nieznanych dźwięków. Ale Teresa powoli budowała zaufanie, przestrzegała rutyn i dawała mu potrzebną przestrzeń.

foto: inspiremore

Wkrótce zauważyła, że wcale się go nie boi! Boo wreszcie zaczął się otwierać.

„Każdy widoczny postęp sprawiał, że płakałam ze szczęścia, bo to tak, jakby Boo znów był mały i uczył się „jak być psem”- mówi Teresa. „Dużo się nauczył i jestem bardzo dumna”.

foto: inspiremore

Nie tylko on robi postępy.

„Poprawa i wzrost Boo, zmienił to, jak postrzegam siebie. Tak jak z dziećmi, opieka nad Boo nauczyła mnie cierpliwości i miłości" - mówi Teresa.

„Gdy ludzie mówią, że uratowałam mu życie, odpowiadam to samo: „Boo też mnie uratował”. Razem pokonaliśmy strach. Uleczyliśmy się. Pokazaliśmy, że miłość jest większa niż strach”.

foto: inspiremore

Jaka piękna więź. Najwyraźniej ta dwójka miała być razem! Są oni żywym dowodem, że miłość zawsze pokona strach.

Zobacz więcej na temat Boo w filmie niżej:

Główne zdjęcie: inspiremore.com