Ken Benbow to jedna z milionów osób tęskniących za bliskimi na kwarantannie, ale on tęsknił za swoją żoną długo przed koronawirusem.

W 2019 r. Weteran II wojny światowej stracił Adę, swoją 71-letnią miłość. Od tamtej pory spał z z jej zdjęciem - dopóki jedna z opiekunek, Kia Tobin, nie zaskoczyła go czymś lepszym.

foto: inspiremore

94-latek mieszka w Thistleton Lodge, ośrodku opieki starców w Lancashire w Anglii. Podobnie jak 17-letnia Kia, która obecnie wprowadziła się, by pomóc w opiece podczas pandemii.

Wie, jak ciężka była śmierć Ady dla Kena, więc pewnego dnia dała mu piękny prezent: poduszkę ze zdjęciem Ady! Ken popłakał się w chwili jej ujrzenia, a inni dołączyli do ​​niego, gdy Thistleton opublikował film z jego prezentu w internecie.

„Wiemy, że nasi mieszkańcy tęsknią teraz za bliskimi, ale nie zapominajmy o tych, których już z nami nie ma” - napisali na Facebooku. „Dziś jedna z naszych pracowniczek, Kia Mariah Tobin, dała Kenowi poduszkę ze zdjęciem żony, która też tu była. Dziś wszyscy płaczemy razem z Kenem.”

foto: inspiremore

Spotkali się oni lata temu, gdy Ken opuścił marynarkę wojenną i wprowadził się do Liverpoolu. Zatańczyli, zakochali się i zaręczyli parę miesięcy później.

„Ada była najwspanialszą, najbardziej opiekuńczą żoną”, wyznał Ken BBC Breakfast. „Byliśmy małżeństwem od 71 lat i byłem zraniony, gdy odeszła, ale teraz mam ją co noc w ramionach”.

foto: inspiremore

Odkąd przeprowadził się do Thistleton, Ken powiedział, że czuł tylko miłość, zwłaszcza od Kii.

„Przybyłem tu do tego kochanego domu, gdzie wszyscy są cudowni i tacy troskliwi”, wyznał Good Morning Britain. „Nie myślą, że czegoś chcesz”.

Prezent Kii to „najcenniejsza rzecz, o jakiej ktokolwiek mógłby marzyć”.

foto: inspiremore

Jaki miły gest! Widać, że Kia bardzo troszczy się o ludzi, z którymi pracuje. Wiemy, że Ken będzie pielęgnował jej dar i swoje cudowne wspomnienia o Adzie.

Zobacz pełną łez reakcję Kena na swój prezent w filmie niżej:

We know our residents are missing their loved ones at this time but let’s not forget those who sadly aren’t here with us anymore. Today, one of our lovely staff Kia Mariah Tobin gave Ken a pillow with his beloved wife on who we also cared for. Safe to say we all shed a tear with Ken today. Lots of love, your Thistleton Lodge family 🥰🥰 www.thetlchome.co.uk

Gepostet von Thistleton Lodge am Samstag, 18. April 2020

Source: facebook.com

Główne zdjęcie: inspiremore.com