Na tych piosenkach dorastało całe pokolenie. Znali na pamięć „Felicitę”, „Mammę Marię” i „Lasciate mi cantare”, transmisję z festiwali w San Remo oczekiwano i oglądała ją cała rodzina, a kiedy sławni Włosi przyjeżdżali z koncertami, nie było ani jednego wolnego miejsca. Postanowiliśmy przypomnieć sobie najbardziej lubianych włoskich gwiazd popu.

Toto Cutugno

foto: goodhouse.ru

Mało kto wie, że wykonawca własnych piosenek Toto (Salvatore) Cutugno był autorem najpopularniejszych hitów Joe Dassina. To on napisał słynne „Salut”, „L'Été indien” i 11 innych piosenek, które pokochały na całym świecie. Zamawiali u niego utwory Mireille Mathieu, Johnny Holliday, Delilah, Adriano Celentano i wielu innych. A w 1983 roku Toto Cutugno wykonał swój najpopularniejszy przebój - „L'italiano”, znany nam jako „Lasciate mi cantare”.

Teraz Toto ma już 74 lata, a 47 z nich żył w związku małżeńskim z żoną Carlą. Pobrali się w 1971 roku, kiedy Salvatore był prostym facetem, a Carla pomagała mu we wszystkim, płacąc rachunki. Para nie zdołała mieć dzieci, ale pozostali razem przez całe życie, nawet pomimo romansu, który przydarzył się Toto w latach 80. Wtedy piosenkarz spotkał w samolocie stewardessę Christinę i spotykał się z nią przez dwa lata. Dziewczyna urodziła chłopca Niko, a po chwili Toto opowiedział wszystko swojej żonie. Przebaczyła mu i zaakceptowała nieślubne dziecko.

Po wszystkim, co się wydarzyło, tylko się do siebie zbliżyli. Kiedy w 2007 roku u kompozytora zdiagnozowano złośliwego guza, Toto, który nie lubił chodzić do lekarzy, przeszedł operację, wtedy nastąpił nawrót, przepisano chemioterapię. Przez cały ten czas Carla pozostawała z mężem. Razem walczyli z chorobą i byli w stanie ją pokonać. Teraz rodzina spędza prawie cały czas w swojej willi nad brzegiem morza. Toto prowadzi zdrowy tryb życia, pływa, dużo spaceruje i nadal czasami koncertuje w Europie.

Al Bano i Romina Power

foto: goodhouse.ru

Był synem zwykłych chłopów, a Romina była córką aktorów z Hollywood. Z całęgo spadku Al Bano miał tylko talent i pasję do muzyki, a Romina była odnoszącą sukcesy aktorką i grała w filmach. Po spotkaniu ze swoim przyszłym mężem porzuciła karierę aktorską i z czasem „bezpretensjonalny chłopak w okularach” bez pieniędzy i pozycji oraz piękna Romina stali się jedną z najzdolniejszych, lubianych i sławnych par na scenie.

W 1982 roku znajdowali się na szczycie sławy. Kompozycja „Felicita” („Szczęście”) znalazła się w pierwszej trójce konkursu w San Remo.

Przez lata wspólnego życia parze urodziła się czwórka dzieci. Ale w połowie lat 90. wydarzyła się tragedia. Córka Ilenia zaczęła brać narkotyki, a potem zupełnie zniknęła, po raz ostatni dzwoniąc do rodziców z Nowego Orleanu.

W rodzinie nastał kryzys. Romina nie poznawała już swojego męża. Przestał zwracać uwagę na dzieci, a stając się rekinem show-biznesu, żądał od żony pełnego raportu o wydanych pieniądzach. Przez sześć lat para ukrywała swoją separację, a w 1999 roku oficjalnie się rozwiedli.

Al Bano rozpoczął karierę solową, po raz drugi się ożenił. Nowa żona urodziła muzykowi chłopca i dziewczynę, ale małżeństwo rozpadło się po 5 latach.

Al Bano jest teraz właścicielem własnego studia nagrań, winiarni i hotelu, a Romina kupiła dom i mieszka w Rzymie. Nie jest mężatką, pisze książki i obrazy, które są bardzo popularne.

Pupo

foto: goodhouse.ru

W 1979 roku Pupo (tak we Włoszech nazywane są noworodki) wykonał utwór „Gelato al cioccolato”, napisany specjalnie dla niego przez bardzo znanego włoskiego autora piosenek Cristiano Malgoglio. W tym samym roku wydał album o tej samej nazwie, po którym stał się prawdziwym idolem milionów. Jego piosenki przez kilka lat cieszyły się ogłuszającą popularnością, a wiele z nich zostało przetłumaczonych na inne języki. Pod koniec lat 80. sława zaczęła słabnąć, a jego albumy sprzedawały się gorzej.

Pupo spróbował swoich sił w biznesie, otworzył sieć restauracji, ale nieudany projekt przyniósł tylko straty. Zaczęły krążyć plotki, że piosenkarz był uzależniony od hazardu i popadł w długi. Na początku XXI wieku Pupo pojawił się we włoskiej telewizji, stał się prezenterem programów i audycji radiowych.

Nie tak dawno prasa dowiedziała się, że 62-letnia piosenkarz od ponad 30 lat ma dwie żony, uważa to za absolutnie normalne i mówi, że obie żony kochają go jednakowo.

Ricchi e Poveri

foto: goodhouse.ru

Zespół „Ricchi e Poveri rozpoczął swoje występy w 4-osobowym składzie i powstał jako włoski odpowiednik popularnego kwartetu ABBA ze Szwecji. Zespół został podzielony na dwie pary: jedna występowała w luksusowych, a druga w skromnych kreacjach. Znaczenie wizerunków było takie, że wykonawcy mogą nie mieć pieniędzy, ale być bogaci duchowo.

W 1981 roku, przed występem w San Remo, doszło do pierwszego konfliktu i jedna z członkini zespołu, Marina, opuściła go. W tym samym roku obecne trio „Ricchi e Poveri” zostało uznane za najlepszy zespół roku i otrzymało nagrodę „Golden Disc”.

Trójka „Ricchi e Poveri” występowała do 2016 roku, wydając popularne hity i gromadząc ogromne sale. Kilka lat temu zespół opuścił Franco, który postanowił położyć kres muzycznej karierze i spędzić więcej czasu z rodziną.

Dziś „Ricchi e Poveri” to duet, w skład którego wchodzą Angela Brambati i Angelo Sotgu. Powiedzieli, że kiedyś w młodości byli w sobie zakochani. Ich romans rozpoczął się, gdy dziewczyna miała 16 lat, ale nigdy nie doszło do ślubu.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru