Trzywarstwowy cziskejk – to niebo w gębie!

Wyjątkowo delikatny, rozpływający się w ustach, czekoladowy cziskejk, składający się z trzech warstw, z pewnością stanie się Twoim ulubionym ciastem wśród deserów! Cziskejk jest bardzo łatwy w przygotowaniu – nawet nie musisz włączać piekarnika. Ten pyszny deser wykonujemy z prostych i niedrogich składników, a nasz przepis jest dość nieskomplikowany. Więc warto spróbować przygotować ten pyszny deser!

Składniki potrzebne do przygotowania cziskejka bez pieczenia:

 • 120 gr gorzkiej czekolady;
 • Śmietanka o wysokiej zawartości tłuszczu: 50 ml + 100 ml;
 • 200 gr sera śmietankowego;
 • Cukier: 15 gr + 15 gr;
 • 30 ml mleka;
 • 5 gr żelatyny;
 • 1\2 łyżki soku z cytryny.

Składniki potrzebne do przygotowania glazury czekoladowej:

 • 30 gr gorzkiej czekolady;
 • 10 gr kakao;
 • 1 gr żelatyny + 1 łyżeczka wody;
 • 25 gr cukru;
 • 45 ml śmietanki o wysokiej zawartości tłuszczu.

Więc rozpoczynamy proces przygotowania ciasta:

1. 120 gramów czekolady należy posiekać na kawałki, zatem dodać 50 ml podgrzanej do 60 stopni tłustej śmietanki. Wszystko dokładnie mieszamy.

foto: topvkusniashki.ru

2. 200 g sera śmietankowego łączymy z 15 g cukru, mieszamy aż cukier całkowicie się rozpuści.

foto: topvkusniashki.ru

3. 5 gramów żelatyny należy namoczyć w 30 ml mleka, a zatem pozostawić do spęcznienia. Następnie żelatynę wkładamy do głębokiego talerza, do którego wlewamy gorącą wodę. Mieszamy do całkowitego rozpuszczenia żelatyny.

foto: topvkusniashki.ru

4. Rozpuszczoną w mleku żelatynę łączymy z serem śmietankowym, wszystko dokładnie mieszamy. Dodajemy 1\2 łyzki soku z cytryny.

foto: topvkusniashki.ru

5. W osobnym pojemniku ubijamy 100 ml tłustej śmietanki oraz 15 g cukru aż do uzyskania puszystej masy. Do sera śmietankowego dodajemy śmietankę, dokładnie mieszamy.

foto: topvkusniashki.ru

6. Blaszkę wykładamy papierem do pieczenia. 150 g powstałej mieszanki serowej przelewamy do foremki. Wkładamy do zamrażarki na 10 minut.

foto: topvkusniashki.ru

7. Do pozostałego sera śmietankowego dodajemy 85 g powstałej mieszanki czekoladowej ze śmietanką (patrz pkt 1), dokładnie mieszamy. Blaszkę wyciągamy z zamrażarki, rozprowadzamy 170 g powstałej mieszanki, wyrównujemy wierzch, a zatem ponownie wkładamy do zamrażarki na 10 minut.

foto: topvkusniashki.ru

8. Do pozostałej masy dodajemy masę czekoladową, mieszamy (w przypadku ostatniej warstwy uzyskujemy najciemniejszy kolor. Wierzch wyrównujemy, przykrywamy folią spożywczą, a następnie wkładamy do lodówki.

foto: topvkusniashki.ru

9. Ostatnim etapem jest przygotowanie glazury czekoladowej. Żelatynę należy rozpuścić w wodzie. W osobnym pojemniku należy posiekać 30 gramów czekolady. Do kakao dodajemy cukier, zatem mieszamy. Dodajemy śmietankę, stawiamy na ogniu i gotujemy, aż pojawią się bąbelki, a masa zgęstnieje.

foto: topvkusniashki.ru

10. Masę schładzamy do 60 stopni Celsjusza, zatem dodajemy rozpuszczoną żelatynę, wszystko dokładnie mieszamy. Następnie należy przefiltrować przez sitko i dodać do posiekanej czekolady, a zatem dokładnie wymieszać.

foto: topvkusniashki.ru

11. Cziskejk wyciągamy z lodówki, polewając kolejnymi porcjami glazury, wyrównujemy jego boki. Do dekoracji posypujemy kakao i orzechami.

foto: topvkusniashki.ru

Trzywarstwowy cziskejk czekoladowy jest gotowy do podania. Życzymy wszystkim smacznego!

foto: topvkusniashki.ru

Aby dowiedzieć się więcej na temat przepisu i szczegóły przygotowania cziskejka czekoladowego bez pieczenia, zobacz wideo poniżej:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: topvkusniashki.ru