Pewnie też tak macie, że idziecie do sklepu i nagle z małych zakupów, robi się cały wózek, który potem trudno załadować nawet do bagażnika. Do tego tracimy mnóstwo pieniędzy, na rzeczy, których nie potrzebujemy, albo użyjemy ich raz. To samo tyczy się jedzenia – kupujemy za dużo, a później marnujemy wiele produktów i wyrzucamy je do kosza. Taki problem miała obywatelka Wielkiej Brytanii Michelle McGagh. Postanowiła, że musi coś z tym zrobić, dlatego stworzyła eksperyment, który polegał na niekupowaniu niepotrzebnych rzeczy przez rok.

Do eksperymentu dołączył się również jej mąż, ponieważ łatwiej robić to we dwoje. Do ich postanowienia podchodzono sceptycznie, ale zupełnie niepotrzebnie, bo zrobili świetną robotę. Na początku zrezygnowali z samochodu. Do pracy nie mieli bardzo daleko, więc zaczęli jeździć na rowerze. Dodatkowo pozwoliło im to zrezygnować z karnetu na siłownię.

Oszczędności dotyczyły także jedzenia. Para nie pozwalała sobie na częste wyjścia do restauracji i jedzenie fastfoodów. Teraz świetnie się ze sobą czują i uwielbiają swój zdrowy styl życia.

Wspólne jedzenie w domu i gotowanie sprawiło, że są ze sobą jeszcze bardziej związani. Dzięki temu, wiedzieli, czego potrzebują ze sklepu i nie kupowali zbędnych produktów. Michelle na zakupy szła tylko z wcześniej, przygotowaną listą. Dodatkowo zmniejszyła asortyment w swojej kosmetyczce.

Oczywiście zmian było jeszcze więcej. Nie kupowali niepotrzebnie nowych ubrań, nauczyli się więc dbać o te, które już mają. Zamiast wypadów ze znajomymi do baru, zapraszali ich na pikniki i okazało się, że wszyscy uwielbiają tę nową formę spotkań! W miastach organizowane jest przecież wiele darmowych festiwali i innych wydarzeń. Para w końcu zaczęła się dobrze bawić!

Na początku nie było łatwo, mówi Michelle. Nie raz miała ochotę, żeby zamówić jedzenie do domu, kiedy nie chciało jej się gotować. Dlatego dobrze mieć towarzysza w tym eksperymencie. W deszczową pogodę nie raz siadała w samochodzie, jednak jej postanowienie brało górę i zawsze wybierała rower. Później eksperyment, tak naprawdę przestał być eksperymentem, a nowym stylem życia, który bardzo im się spodobał. Przez ten rok wiele zaoszczędzili i zamierzają kontynuować!

Główne zdjęcie: google.com