Keanu Reeves jest jednym z najlepszych producentów filmowym na świecie, reżyserem, filantropem, a także jednym z najlepiej opłacanych aktorów swojego pokolenia, który urodził się w Bejrucie w Libanie. Karierę zdobył na profesjonalnej scenie w Kanadzie. Wszystko się zaczęło w Toronto w 1984 roku. Po wykonanej roli w sztuce „Wolfboy” krytycy bardzo wysoko ocenili jego talent aktorski. Później popularność Keanu Reeves wzrosła dzięki roli Neo, którą wykonał w „Matriksie” w 1999 roku, a także w jego sequelach. Także wielki sukces odniósł w fantastycznym filmie „Constantine” (2005), a także zrealizowanej w 2006 roku filmowej adaptacji powieści Philipa Dicka „Przez ciemne źwierciadło”.

Jednocześnie Keanu Reeves w ostatnich dwudziestu latach zmagał się z wieloma trudnościami i wyzwaniami w życiu prywatnym. 2 kwietnia 2001 w wypadku samochodowym zginęła jego ukochana dziewczyna Jennifer Syme. A dwa lata wcześniej Keanu Reeves zmierzył się z nieszczęściem i tragedią, albowiem jego dziecko urodziło się martwe. W dodatku także aktor przeżył szok, gdyż stracił swojego bliskiego i najlepszego przyjaciela, który nagle zmarł po przedawkowaniu narkotyków. I jeszcze: siostra Keanu Reeves zachorowała na białaczkę. Aktor zauważył, że wiele lat spędził w samotności. Możemy stwierdzić, że życie nie szczędziło ciosów dla tak wybitnego aktora i reżysera, którego spotkały naprawdę dramatyczne chwile na jego drodze życiowej.

Więc wcale nie warto się dziwić, iż tak dramatyczna przeszłość Keanu Reeves, nacechowana wieloma trudnymi problemami w życiu prywatnym, odbiła piętno na jego zdrowiu i samopoczuciu. Jeden z najbardziej cenionych aktorów Hollywood’u zachorował na ciężką depresję. W swoim poście na Facebooku aktor Keanu Reeves po raz pierwszy przyznał się, że walczy z tą chorobą. W dodatku czuje się bardzo samotnym facetem. Mimo tego Keanu znalazł w sobie siłę przekazaćł bardzo cenne słowa dla swoich fanów.

W swoim apelu podkreślił, że wokół siebie zauważa wiele ludzi, którzy codziennie pędząć do pracy na nikogo nie zwracają uwagi, ani do nikogo się nie odzywają. Aktor zauważa, że większość osób są tak zagonieni, że zapominają pomyśleć o tym, że życie naprawdę jest piękne. Warto czasem podnieść oczy do góry i w tym samym czasie wyjąć z uszu słuchawki! Oprócz tego należy dostrzec ludzi obok. Być może ktoś, kto znajduje się w pobliżu zechce nas pozdrowić lub powiedzieć kilka słów. Może nawet będzie potrzebował przytulić się do nas, oczekując wsparcia i szukając pocieszenia… Jak pisze Keanu, możemy przypadkiem zauważyć, że ktoś z naszych znajomych potrzebuje od nas pomocy. Reeves szczerze się przyznaje, że kilka lat temu cierpiał na depresję i że nikomu o tym nie mówił. „Sam musiałem zawalczyć o swoje szczęście”, – przyznaje się aktor. Jednakże podjął wyzwanie, znalazł w sobie siły i teraz cieszy się z rezultatu. Dziś dokładnie wie, a jednocześnie jest w pełni przekonany, że każdy nowy dzień jest bezcenny! I rzeczywiście, jutro może nigdy nie nastąpić, dlatego trzeba zacząć żyć w pełni już od dziś, czyli teraz! Keanu zaznacza, że ma nadzieję, iż podzielenie się tym postem z jego fanami pomoże szerzyć miłość w tym świecie, który bardzo potrzebuje pielęgnowania tej największej wartości.

Chyba zgodzicie się, że to naprawdę są bardzo cenne słowa!

Keanu w swoim życiu doświadczył ogrom bólu i cierpienia. Nawet największe twardziele by nie poradzili sobie z trudnościami, które spotkali tego znanego aktora. I właśnie dlatego Keanu Reeves jest kochany przez tak wielu osób na świecie nie tylko za to, że jest utalentowany i gra wyjątkowe role, ale rownież za swoją postawę życiową, która w dzisiejszym świecie jest dość rzadko spotykana (szczególnie wśród celebrytów). Keanu żyje dość skromnie, lecz naprawdę świadomie! Ta świadomość jednak nie przychodzi sama. Albowiem wartości możemy docenić dopiero wtedy, gdy doświadczymy długotrwałe trudności, uświadamiając sobie co tak naprawdę liczy się w życiu i co w nim jest ważne.

Słowa Keanu Reeves naprawdę mają wielką moc sprawczą. Dzięki nim możemy wydostać się z rutyny, wprowadzając zmiany w codzienne życie. Poznając prawdziwe motywy i konkretny przykład Keanu, jesteśmy w stanie obudzić uważność i czujność, a także zacząć żyć prawdziwymi wartościami. I wszystko po to, aby doświadczyć prawdziwego szczęścia w swoim życiu.