Ci czterej chłopcy postanowili zrobić swoją wersję „Ewolucji tańca”, która była jednym z pierwszych popularnych filmów na YouTube w 2001 roku od tancerza Jasona Laipply. Ci chłopcy czerpali inspirację i zmienili ją na „Nową ewolucję tańca”.

Zaczęło się to w latach 60., od klasycznego utworu Bena E. Kinga „Stand By Me”. Młodzi mężczyźni ubrani są odpowiednio w staromodne spodnie i szelki oraz retro czarno-biały Chuck Taylors. Muzyka przechodzi w „Let's Twist” Chubby Checkera, kolejną popularną piosenkę tych czasów, a potem w „I Feel Good” Jamesa Browna.

Występ trwa przez kilka minut, gdy zagłębiają się oni w więcej gatunków, od „Everybody Loves Kung Fu Fighting” po Britney Spears i Beyonce! I nie lekceważ umiejętności tych chłopców!

Chociaż oddają hołd ruchom każdej piosenki, wprowadzili zabawne i nieoczekiwane zwroty akcji. Jest jakiś breakdance, „Dirty Dancing”, wywrotki, zwroty akcji i okulary przeciwsłoneczne wyciągnięte znikąd! Poważnie, te tańczące nastolatki mają choreografię. Nie wyobrażam sobie, ile czasu zajęło im zaplanowanie i ożywienie tego na scenie. Musieli spędzić godziny wymyślając łączenie muzyki, by dopasować integrację ruchów. Kto by pomyślał, że to wyjdzie tak dobrze?

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: metaspoon.com