1. Panna

Przedstawiciele tego znaku zodiaku mają dobre zdrowie - z łatwością radzą sobie z różnymi chorobami. Panny przykładają wielką wagę do czystości swojego domu. Nigdy nie będą przechowywać zepsutej żywności w lodówce i sprawdzają jakość każdego zakupionego gotowego posiłku.

To podejście pann do czystości i troski o siebie jest zdeterminowane przez ich skrupulatność. Zajmują pierwsze miejsce w rankingu pedantów wśród znaków zodiaku. Odpowiedzialne podejście do stanu ich zdrowia zapewnia pannom mniejsze ryzyko.

2. Koziorożec

Koziorożce zawsze myślą o konsekwencjach każdego podjętego działania. Słusznie uważają, że lepiej od początku wszystko szczegółowo przemyśleć, niż ponieść nieodwracalne konsekwencje.

Pomaga to koziorożcom uchronić się przed wstrząsami psychicznymi. Jak wiadomo, stres jest jedną z głównych przyczyn wielu chorób, zwłaszcza związanych z układem sercowo-naczyniowym. Mianowicie na nie cierpią ludzie w wieku dorosłym.

3. Bliźnięta

Przedstawiciele znaku bliźniąt nie są przypadkowi na liście stulatków. Są otoczeni dużą liczbą kontaktów przez całe życie, starają się utrzymywać zdrowe i silne relacje towarzyskie i rodzinne. Czynniki te działają jak poduszka bezpieczeństwa. Zawsze mogą szukać pomocy u bliskich, a oni nigdy nie pozostawią bliźniąt w tarapatach.

4. Baran

Do końca życia baran jest młody i ciałem, i duszą. Kobiety urodzone pod tym znakiem starają się stworzyć wokół siebie najbardziej komfortowe warunki. Osiągają swoje cele, dla nich ważna jest sytuacja materialna, która towarzyszy zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Można je również opisać jako osoby odpowiedzialne za swój stan. Mały kłopot – baran natychmiast zwróci się do lekarza i nie będzie zajmować się samoleczeniem i na próżno marnować czas.

5. Byk

O długowieczności byka decyduje chęć poznania siebie. Byk zawsze słucha sygnałów wysyłanych przez ciało. Jeśli kobieta-byk poczuje się źle spożywając mięso, z pewnością z niego zrezygnuje. Również nic jej nie kosztuje zapomnieć o złych nawykach i nałogach. Zaniedbanie zdrowia to dla niej absolutne tabu. Ponadto przedstawicielki tego znaku kochają życie i doceniają wszystko, co dzieje się wokół.

Główne zdjęcie: lisa.ru