Ten 6-letni labrador wabiący się Toto okazał się być bardzo lojalnym psem, gdy po trafieniu przez jego właściciela do szpitala na tydzień on przez cały ten czas czekał pod nim na niego.

Smutne jest to, że piesek czekał, martwił sie i nie wiedział o śmierci swojego właściciela, a jego rodzina zwyczajnie z tego wszystkiego o nim zapomniała. Toto przez długi czas czekał wiernie przed bocznymi drzwiami placówki. Po pewnym czasie pracujący w szpitalu ludzie postanowili rozłożyć tam dla niego kartony, żeby nie musiał leżeć na gołej ziemi.

foto: google

Zdjęcia Toto po czasie zaczęto udostępniac na różnych portalach, aż w końcu zaintersowały sie nimi lokalne stowarzyszenia ochrony zwierząt, które zdecydowały się zaopiekować się nim. Nie było odzewu od żadnego krewnego właściciela Toto, więc zaczęto poszukiwania nowej rodziny dla pieska.

— Rodzina, która postanowi zaopiekować się tym psem, będzie musiała zaopatrzyć się w szczelne drzwi, żeby piesek nie postanowił uciec, ponieważ z pewnością będzie on chciał powrócić pod szpitalne drzwi. — powiedziała jedna z wolontariuszek, Fatima Rodriguez.

foto: google

Wolontariusze zabrali Toto do domu oraz do weterynarza. Obecnie czeka on na sterylizację.

Labradory są najbardziej lojalnymi wobec ludzi psami. Sa znane także z tego, że często są one psami terapeutycznymi oraz psami-przewodnikami i psami-ratownikami.

Główne zdjęcie: google.com