Kieron Williamson ma już 14 lat, ale jest już znany w całej Wielkiej Brytanii, a nawet nazywany cudownym dzieckiem lub "małym Mone".

Wszystko zaczęło się jakieś 10 lat temu. Pewnego dnia na rodzinnym przyjęciu chłopiec namalował swój pierwszy krajobraz. Kieron zaczął malować, gdy miał zaledwie cztery lata. Prawie wszystkie jego prace przedstawiają krajobrazy terenu wokół Norfolk, gdzie mieszka, i Kornwalii, gdzie bardzo lubi odpoczywać.

foto: laykni.com

W swoich obrazach chłopiec wkłada duszę i to od razu widać. Jego pracami zainteresowały się nawet w Japonii, USA i Niemczech. Stał się sławny dzięki swojemu talentowi.

foto: laykni.com

Już od ośmiu lat Kieron sprzedawał swoje obrazy na aukcjach. W wieku dziewięciu lat w ciągu godziny sprzedał około 33 prac za 235 tysięcy dolarów. 23 obrazy sprzedał w Internecie, za cenę 360 tysięcy dolarów, w zaledwie 20 minut. Więc zwykły uczeń był w stanie zarobić 2,2 miliona dolarów. Wszystkie swoje dochody Kieron inwestuje we własną firmę Kieron Williamson Ltd., prowadzoną przez jego rodziców.

foto: laykni.com

Do tej pory Kieron Williamson jest jednym z najbogatszych dzieci w Wielkiej Brytanii i jednym z najbardziej znanych malarzy dziecięcych. Ceny jego obrazów są dość wysokie, od 3,5 tysięcy dolarów do 30 tysięcy dolarów.

foto: laykni.com

Pierwsze swoje obrazy chłopiec sprzedał w 2009 roku. Za pieniądze udało mu się kupić nowy dom dla swojej rodziny.

foto: laykni.com

"Wszyscy w świecie sztuki uważają, że jego prace stały się znacznie lepsze w porównaniu do ubiegłego roku. Ostatnie z malowanych przez niego obrazów są po prostu fenomenalne. Nie naciskamy na niego. Po prostu rysuje, kiedy sam tego chce" — mówią rodzice.

foto: laykni.com

Kierownik galerii Adrian Hill, który nadzorował sprzedaż, powiedział: "Widziałem, jak jego umiejętności wzrosły w porównaniu z zeszłym rokiem. Wygląda na to, że on wzrósł na nowy poziom.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com