Pod koniec zimy 2002 roku Jake i Erin Herrin zostali szczęśliwymi rodzicami dwóch córek - Kendry i Malii. To wydarzenie wywołało mieszane uczucia: dzieciaki okazały się bliźniakami syjamskimi. Z jednej strony rodzice byli bardzo szczęśliwi z powodu pojawienia się córek w rodzinie, a z drugiej martwili się o ich przyszły los.

foto: laykni.com

Przez cztery lata Kendra i Malia miały jedno życie razem, ale ich rodzice chcieli dać im możliwość samodzielnego bytu i postanowili je rozdzielić.

foto: laykni.com

Dziewczyny mają tylko dwie nogi i każda może kontrolować jedną. Stopniowo dostosowywały się do tego i zaczęły chodzić, a nawet biegać bez problemów.

foto: laykni.com

W 2006 r. przeprowadzono operację oddzielenia bliźniaków. Zaangażowano 31 lekarzy, którzy pracowali nad dziewczynkami ponad dobę. Wkrótce media dowiedziały się o tym wydarzeniu, a Kendra i Malia stały się małymi celebrytkami.

Minęło 14 lat odkąd bliźniaki żyją rozdzielnie.

foto: laykni.com

Oczywiście musiały przyzwyczaić się do życia w nowej rzeczywistości, ale stopniowo dostosowywały się. Dziewczyny chodzą do szkoły, a czasami uczą się w domu. Obie są utalentowane: uwielbiają rysować i nie są w tym złe.

foto: laykni.com

Kendra i Malia dają przykład swoim rówieśnikom i pokazują, że nie ma sytuacji beznadziejnych. Są uważane za bohaterów w szkole, a koledzy z klasy bardzo je szanują.

Teraz dziewczynki mają po 18 lat i wyglądają na swój wiek.

foto: laykni.com

Siostry żyją pełnią życia, mają możliwość oddalenia się od siebie i przebywania w różnych miejscach. Dziewczyny ukończyły szkołę jazdy i są wspaniałymi kierowcami.

foto: laykni.com

Siostry prowadzą kanał YouTube i strony w sieciach społecznościowych, gdzie dzielą się interesującymi wydarzeniami z ich życia. Bliźniaki mają dziesiątki tysięcy fanów.

foto: laykni.com

Siostry Herrin utrzymują kontakt się z matką bliźniaczek syjamskich Kelly i Carter. W oparciu o osobiste doświadczenia udzielają im porad i wspierają w miarę możliwości. Kelly i Carter również planują rozdzielenie, ale ich rodzice jeszcze się na to nie zdecydowali.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com