Sześć znaków zodiaku uważanych jest według astrologów za najbardziej utalentowane - dla niektórych ten aspekt w rzeczywistości graniczy z geniuszem. Jeśli więc w kręgu Twoich znajomych pojawi się najmądrzejsza osoba, zapytaj, kim jest według horoskopu - to wyjaśni wiele aspektów jego zachowania.

Wodnik

Wodniki są w stanie stale analizować dowolne informacje, które do nich docierają i w specjalny sposób odfiltrowywać przydatne informacje. Mają umiejętność utrzymywania sytuacji problemowych na pewnym dystansie, aby nic nie odwracało uwagi od znalezienia właściwego rozwiązania.

Wodniki przejawiają się jako zrównoważeni i opanowani ludzie, którzy są zainteresowani innowacyjnymi pomysłami. Ponadto mają szerokie horyzonty, są w stanie dostrzec wszelkiego rodzaju pomysły i radzić sobie z wszelkiego rodzaju koncepcjami.

Bardzo często Wodniki szukają alternatywnych rozwiązań problemów i niełatwo akceptują postulaty ustalonego porządku. Zbyt trudno im uwierzyć w cokolwiek, jeśli nie przekonają się osobiście.

Przedstawiciel: Wolfgang Amadeus Mozart.

Panna

Przedstawiciele tego znaku wyrażają wyjątkowe zainteresowanie nauką szerokiego zakresu trendów naukowych. Co więcej, Panny są nawet zainteresowane rzeczami, którymi większość ludzi absolutnie nie jest zainteresowana - co więcej, często ich nie zauważają lub przyjmują za coś pewnego i banalnego.

Jeśli nie zostanie znalezione prawidłowe rozwiązanie problemu lub nie zostanie znalezione odpowiednie wyjaśnienie, Panna może wymyślić własną odpowiedź i jest to logiczne. Uwielbiają rozwiązywać pozornie nierozwiązywalne problemy i mogą łatwo naprawić to, co jest zepsute.

Panny nieustannie myślą i są w procesie twórczym - rzeczy, opinii, decyzji. Nie ma prawie nic, co wykracza poza możliwości prawdziwej Panny. Inną oznaką geniuszu jest to, że Panna zawsze generuje ogromną różnorodność pytań i upiera się, dopóki nie zostanie znaleziona poprawna odpowiedź.

Przedstawiciel: Michael Jackson.

Bliźnięta

Wystarczy, że posłuchasz słów przedstawiciela Bliźniąt, a zobaczysz, że są genialne. Są najszybszymi myślicielami w całym kręgu zodiakalnym, ich myśli są ostre jak brzytwa.

Bliźnięta wypracowali własne podejście do uzyskiwania i wybierania informacji, których desperacko potrzebują. Oprócz tego mają dobrze rozwinięte poczucie humoru - dodatkowy znak geniuszu. Inteligentni ludzie nie tylko mają większe IQ, ale są także znacznie bardziej kreatywni niż inni.

Przedstawiciel: Benazir Bhutto, pierwsza kobieta premier Państwa Islamskiego (Pakistan)

Skorpion

Jest prawie niemożliwe, aby Skorpion został oszukany lub zmanipulowany, ponieważ ten znak jest jednym z najbardziej stabilnych mentalnych znaków zodiaku, obdarzonym niesamowitą inteligencją i nadwrażliwością.

Skorpiony mają powody, by ufać swojej intuicji, która nigdy ich nie zawodzi i pomaga w trudnych sytuacjach. Dzięki szóstemu zmysłowi uzyskują bardzo ważne informacje i potrafią je wykorzystać tak, aby były dla nich przydatne.

Skorpiony często zauważają informacje, których inne znaki zodiaku nie są w stanie rozróżnić. Nie możesz oszukać Skorpiona, ponieważ za pomocą swojego intelektu natychmiast rozpoznaje fałszywe zamiary i, całkiem prawdopodobne, decyduje się zemścić.

Przedstawiciel: Pablo Picasso

Ryby

Charakterystyczną cechą Ryb jest wysoki poziom inteligencji, harmonijnie połączony z jasną twórczą nótą, ale jest to również znacząca wada: czasami Ryby wpadają w pułapkę, postawioną własną wyobraźnią. W rzeczywistości generują wiele pomysłów i są w nich zbyt głęboko zanurzeni - więc nieuchronnie następuje utrata zwykłych ocen o prawdziwym stanie rzeczy.

Ryby są bardzo wrażliwe na oczekiwania innych ludzi, potrafią nawet zrozumieć, co myślą lub czują inni ludzie. Są obdarzeni inteligencją emocjonalną i ufają swoim przeczuciom, ponieważ mówią im prawdę. Ryby naprawdę chcą być dobrymi ludźmi.

Przedstawiciel: Elizabeth Taylor

Koziorożec

Koziorożce mają metodyczny, precyzyjny i dobrze zorganizowany sposób myślenia, który prowadzi ich do podejmowania właściwych decyzji. Na ogół starają się powstrzymać własną impulsywność - gdy przychodzi im do głowy ciekawy pomysł, nie działają od razu. Wręcz przeciwnie, Koziorożce czekają, rozważają pomysł z różnych stron i szukają alternatywnych rozwiązań, dopóki nie będą pewni, że to, co zamierzają zrobić, jest właściwe. Lubią patrzeć z szerszej perspektywy i nie ugrzęznąć w szczegółach.

W prezencie Koziorożce dostali wysoki poziom inteligencji, a dobrą wiadomością jest to, że uwielbiają używać jej w dobrych celach. Są wiecznymi studentami - nigdy nie rezygnują z nauki, niezależnie od tego, od kogo mają się uczyć - od nauczycieli akademickich czy od samego życia. Taka postawa jest absolutnym przejawem geniuszu. Koziorożce uczą się przez całe życie, zbierając informacji z różnych źródeł i zamieniając różnorodne części w jeden obraz.

Inną cechą ich wyróżniającą jest umiejętność analizowania wszelkich błędów (zarówno własnych, jak i cudzych) i starania się, aby ich nie powtarzać.

Przedstawiciel: Anthony Hopkins.

Główne zdjęcie: volkovysk.by