Nie tak dawno do zoo na Florydzie trafiły się niezwykłe kociaki pantery mglistej. Oboje są malutkie, nawiasem mówiąc, obydwa kociaki to dziewczynki o imieniu Shigu i Eya. Dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat. Warto zauważyć, że jest to dla nich bardzo ważna rzecz. Zoologowie twierdzą, że w tym czasie, gdy poznają otaczający je świat, jednocześnie kształtują się oraz rozwijają się ich uczucia.

Goście odwiedzający zoo mają niepowtarzalną okazję obserwować rozwój i zabawę kociaków, a jednocześnie dowiadują się czegoś nowego o tej wspaniałej rasie pantery mglistej.

Omawiane lamparty to bardzo rzadka rasa. Są uważane za najmniejszych przedstawicieli kociego rodu na wolności, ważą zaledwie 12-17 kilogramów i mają do półtora metra długości włącznie z ogonem. Przedstawiciele tego gatunku lamparta prowadzą izolowane życie w lasach Azji i lasach tropikalnych. Gatunek ten jest najbardziej zagrożony wyginięciem z powodu nadmiernego polowania tych, którzy zajmują się kłusownictwem, jak również z powodu wylesiania, a także ekstremalnych warunków pogodowych.

Jednemu z pracowników zoo udało się sfilmować moment jak zasypia jeden z kociaków.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: neskychno.com