Pewnego dnia brytyjski surrealista Richard Saunders zobaczył krzak przypominający mu śpiącego kota. Mężczyznę olśniło! Przyszło mu do głowy, żeby stworzyć nowy rodzaj sztuki.

foto: leafclover.club

70-letni Saunders tworzy z krzaków wizerunki kotu, zastępując je na zdjęciu prawdziwymi krzewami i drzewami. W tym celu wykorzystuje program do fotomontażu.

foto: leafclover.club

Na wszystkich zdjęciach można zobaczyć tego samego kota. To ulubieniec Richarda rasy niebieskiej rosyjskiej o imieniu Tolly. Niestety od lutego 2016 roku kot już nie żyje. Ale nadal inspiruje artystę. Poniższe zdjęcie to także jego kot, tylko mężczyzna połączył w nim dwa ujęcia.

foto: leafclover.club

Jednym z jego najpopularniejszych dzieł jest kot pijący wodę z jeziora. Ponad 3 000 000 ludzi obejrzało go w mediach społecznościowych. Saunders zauważa, że ​​nie sądził, że jego praca stanie się tak sławna. Nie zamierzał na tym zarabiać. Po prostu robił, co chciał.

Niezwykłe ujęcia Saunders są już dostępne w sprzedaży. Wiele osób kupuje kalendarze ścienne z tymi zdjęciami. Wyglądają bardzo oryginalnie!

foto: leafclover.club

Artysta udostępnia swoje prace na Facebooku. Połowa subskrybentów pisze, że marzy o odwiedzeniu takiego ogrodu, gdyby naprawdę istniał. A jedna czwarta nie chce uwierzyć, że krzewy kotów nie są prawdziwe. Chociaż Saunders wszędzie pisze, że ich nie ma. Mimo to wyglądają jak prawdziwe!

Wygląda bardzo interesująco, prawda?

foto: leafclover.club

Nawiasem mówiąc, nie są to pierwsze jego zdjęcia, które rozeszły się wirusowo w Internecie. Wcześniej „dziadek” opublikował materiał filmowy przedstawiający gigantyczną żółtą kaczkę w małym miasteczku.

foto: leafclover.club

Na tym polega wybór odpowiedniego hobby: przynosi przyjemność, a Ty jeszcze na tym zarabiasz. Jeśli podobały Ci się te niezwykłe zdjęcia, podziel się nimi ze znajomymi. Na pewno będą zainteresowani!

Główne zdjęcie: leafclover.club