Projekt fotograficzny Mili Żdanowej wyraźnie wykroczył poza wyznaczone ramy. Początkowo pomysł polegał na zaaranżowaniu kolorowej sesji zdjęciowej z oswojonym i niesamowicie charyzmatycznym misiem o imieniu Stepan. W efekcie o niedźwiedziu, który pracuje jako model, dowiedzieli się na całym świecie. Teraz nie ma końca modelkom i fotografom, którzy chcą z nim zrobić sesję.

Ludzie są zdumieni faktem, że rosyjski niedźwiedź może być na tyle przyjazny, jeśli traktować go z czułością!

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Miś Stepan jest nie tylko oswojony, ale jak najbardziej domowy. Swietłana i Jurij Pantelenko 28 lat temu zaadoptowali osieroconego niedźwiadka, wyhodowali go w domu i uczynili go członkiem swojej rodziny. Z tego powodu Stepan nie ma nawyków zwierzęcych, nie widzi zagrożenia w ludziach i spokojnie traktuje wszelkiego rodzaju zamieszanie wokół siebie. Jednak w trosce o bezpieczeństwo właściciele niedźwiedzia starają się nie przeciążać go emocjonalnie, więc sesje zdjęciowe trwają nie dłużej niż pół godziny. Każda scena musi być starannie przygotowana – stąd taka skrupulatność w szczegółach.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Jak zauważyła jedna z australijskich modelek, która specjalnie poleciała do Moskwy na sesję ze Stepanem, miała więcej problemów z pracą z kociętami niż z tym olbrzymem. Stepan jest ostrożny i zgrabny, posłuszny i przyzwyczajony do przed kamerą. Wie, jak pozować, dzięki czemu z łatwością znalazł wspólny język z fotografami i modelkami z Niemiec, Izraela, Tajlandii i innych krajów.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Wśród obcokrajowców największym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia Stepana z dziewczynami w strojach narodowych lub fantasy. To taki koloryt lokalny, zarówno wizualny, jak i kulturowy! Potężne zwierzę stało się czułe, gdy oczarowane prawdziwym pięknem. Zdjęcia z niedźwiedziem Stepanem poruszają serca!

Główne zdjęcie: lemurov.net