Posiadanie psa w mieszkaniu lub domu to wielka odpowiedzialność. Przede wszystkim należy zadbać o zwierzaka, ale trzeba też walczyć z kępami sierści za kanapą i często zmywać podłogę po brudnych łapach. Pojawiają się również inne kłopoty. Dlatego wiele osób wątpi, czy w ogóle warto mieć psa w domu.

Rasy psów do domu

Dziś opowiemy, które rasy psów są najmniej kłopotliwe, jeśli chodzi o sprzątaniu Twojego mieszkania. Kolejnym ważnym punktem jest zapach psa. Na ogół nie należy w kąpać zwierzęcia częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Po każdym spacerze wystarczy umyć łapy i brzuch. Jaka jest więc różnica między jedną rasą a drugą?

Oprócz tego, że każda rasa jest wyjątkowa, różnią się one charakterem i wielkością, są też psy, które wydają się stworzone specjalnie do leżenia na łóżku właścicielki. Nie przeszkadza im założenie kapci, pięknego stroju i nigdy nie zamienią komfortu mieszkania na budkę na podwórku.

1. West Highland White Terrier

Uroczy śnieżnobiały pies o gęstej sierści w ogóle nie cuchnie, podobnie jak koty. Możesz mieć takiego zwierzaka nawet w mieszkaniu. Rasa ta jest doskonałym towarzyszem dla całej rodziny, jednak często trzeba ją czesać i przycinać.

foto: takprosto.cc

2. Pudel

Niezwykle inteligentne psy z hipoalergiczną sierścią również nie mają zapachu. Dodatkowo pudle nie gubią sierści, co czyni je idealnymi zwierzętami domowymi. Taki pies nie sprawi kłopotów, ale oczywiście trzeba się nim opiekować. Wycieczka do fryzjera i regularne czesanie kręconej sierści nie zaszkodzi.

foto: takprosto.cc

3. Dalmatyńczyk

Cętkowany, ale czysty. Zaletą tej rasy jest krótka sierść, o którą nie trzeba za często dbać. Żadnych fryzur, włochatych kapci i brudu. Niemniej jednak ten ​​pies średniej wielkości potrzebuje przestronnego domu.

foto: takprosto.cc

4. Papillon

Śmieszne małe pieski ze wspaniałymi dużymi uszami. Są to inteligentne i aktywne zwierzęta, które podobnie jak pudle mają wyjątkową sierść. Papillon stanie się dobrym przyjacielem nawet dla alergika.

foto: takprosto.cc

5. Basenji

Jest to Idealny kandydat do zamieszkania w mieszkaniu. Nie tylko dlatego, że ma gładką sierść i nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ale także dlatego, że ta rasa psów w ogóle nie szczeka. Szczęśliwi są zarówno właściciele, jak i sąsiedzi.

foto: takprosto.cc

Niezależnie od rasy, która ci się spodoba, musisz pamiętać, że zwierzę to ogromna odpowiedzialność, której nie można przerzucić na barki innych ludzi. Jeśli nie masz chęci codziennie wychodzić z psem dwa razy na spacer, karmić go i leczyć, lepiej nie zaczynaj. Nie możesz po prostu wziąć zwierzaka na chwilę, a następnie wysłać go do schroniska z powodu jego brzydkiego zapachu. Ponadto to właśnie od właściciela zależy, jak zadbany jest jego pies.

Główne zdjęcie: takprosto.cc