Pamiętliwość to jedna z najbardziej nieprzyjemnych cech charakteru. Zwykle pojawia się dość nieoczekiwanie.

W skrajnych przypadkach osoby posiadające tę cechę kierują się tym, że zemsta to potrawa, która smakuje najlepiej, kiedy jest zimna. Wtedy przebywanie w ich pobliżu staje się naprawdę niebezpieczne.

U każdej osoby pamiętliwość przejawia w większym lub mniejszym stopniu. Niektórzy w pełni przyznają się do posiadania tej nieprzyjemnej cechy i starają się w każdy możliwy sposób pozbyć się jej, podczas gdy inni nigdy nie przyznają się, że doskonale pamiętają wszystkie urazy i wady innych.

Stopień, w jakim osoba wybacza wyrządzoną jej obrazę, zależy głównie od charakteru, na który z kolei wpływa położenie gwiazd w momencie narodzin.

Astrolodzy twierdzą, że najbardziej mściwe są Skorpion, Byk i Baran.

Lepiej nie denerwować Skorpiona. Zniszczy on każdego, jeśli cokolwiek pójdzie wbrew jego woli. Jeśli wydaje się, że przedstawiciele tego znaku nie wyglądają zbyt przerażająco, są to tylko pozory.

Skorpiony nigdy nie zapomną osoby, kto ich obraził. Przy każdej okazji użądli wroga.

Nie bez powodu ten znak nazywa się Skorpionem. Ludzie urodzeni w tej konstelacji są naprawdę zdolni do zatrucia życia sprawcy.

Skorpiony mają wyjątkową wrzącą energią. Ponadto znak ten jest bardzo nerwowy. Ta wybuchowa mieszanka pozwala mu skierować swoją negatywność na podpadniętą osobę.

Przedstawiciele tego znaku nie znoszą kłamstw i kłamców, dlatego w konflikcie z nimi nie należy udawać, że nic się nie stało. Jedynym wyjściem jest próba trzeźwej oceny sytuacji i podjęcie dialogu, dojście do wspólnego rozwiązania, kompromisu.

Będzie to jednak bardzo trudne, ponieważ obrażony Skorpion nie jest zbyt gotowy do rozmowy i wygląda jak nieizolowany drut. Jeśli pozwolisz, by sytuacja rozwijała się sama, reakcja Skorpiona będzie jeszcze większa.

Barany też potrafią się zemścić. Tyle że robią to w znacznie bardziej wyrafinowany sposób niż Skorpiony. Osoby urodzone pod pierwszym znakiem koła zodiaku nie są zbyt drażliwe, ale są bezlitosne dla wrogów.

Barany potrafią stworzyć sytuację, w której nikt nie będzie mógł pomyśleć, że oni są w to zamieszane. Sam Baran w chwili zemsty spokojnie usiądzie w pobliżu i będzie się śmiać.

Trudno podejrzewać, że Baran był urażony i żywił swój gniew. Będzie słodko się uśmiechał i rozmawiał, jak gdyby nic się nie stało, jak zwykle, błyszcząc swoim iskrzącym humorem.

Najlepiej od razu przyznać się do winy i przeprosić Barana. Ta opcja jest znacznie lepsza niż późniejsze bycie w bardzo trudnej sytuacji.

Baran ma wielkie serce. Nie zemszczą się on na osobie, która publicznie go przeprosiła.

W przeciwnym razie Baran nie tylko zbuduje plan zemsty, ale także na zawsze straci zaufanie do tej osoby.

Byk jest mniej mściwy niż reszta znaków na tej liście, ale również nie potrafi znieść urazy. Jeśli ktoś go w jakikolwiek sposób zdenerwował, Byk nie będzie mógł o tym zapomnieć.

Za każdym razem Byk będzie przewijać w głowie nieprzyjemną sytuację, która zepsuła relacje.

Komunikacja zwykle zanika z czasem. Wtedy Byk zaczyna czuć się pewniej.

Są też wyjątki, w których przedstawiciele tego znaku są gotowi zabić swoich winowajców. Na przykład, krzywdą wyrządzoną ich rodzinie.

Jeśli Byki nie zawsze staną w obronie siebie, jednak obrażać ich bliskich na pewno nie warto, ponieważ rodzina jest najważniejszą wartością, która może istnieć w życiu Byka.

Główne zdjęcie: google.com