Chytrość to cecha wrodzona, a zaradność nabyta. Chytrością można wygrać wojnę, a zaradność jest czymś w stylu odwagi – początkowo możemy nie mieć tej cechy, ale w sytuacji niebezpieczeństwa lub przypadku ekstremalnych okoliczności nabywamy ją.

Dlaczego lisa nazywamy chytrym zwierzęciem? Jest drapieżnikiem, ma niewiele wrogów. Aby zdobyć jedzenie, musi udać się do różnych sztuczek. Nie gonić zająca, biegając za nim godzinami po całym lesie, lecz pozamiatać swoje ślady ogonem i zrobić zasadzkę, czekając, aż jego łup straci czujność.

Lis nie wchodzi również do kurnika przez drzwi, używając siły fizycznej – znajduje szczelinę lub lukę w strychu i łapie drób, zanim pański pies to zauważy.

To świadczy o tym, że chytrym się rodzą, a zaradnym się stają. Te cechy są potrzebne nie tylko do życia, ale też do upiększenia szarej codzienności, do zdobycia w jakikolwiek sposób tego, czego nam się chce i do wzięcia kawałka z czyjegoś stołu.

Bliźnięta są idealnymi zwiadowcami i manipulatorami. Przebiegłość jest umiejętnie wykorzystywana nimi od najmłodszych lat.

Gdy narozrabiają, obwinią młodszego brata. Pochlebstwem szukają łaski nauczycieli.

Ładna dziewczyna zawsze chętniej będzie winić kogoś innego zamiast chłopaka spod znaku Bliźniąt. Czy można w ogóle winić na tyle cudowne stworzenie!?

A zdanie „boli mnie głowa, daj mi cukierek” z ust pięcioletniego dzieciaka sprawi, że nawet surowa ciotka poczuje wzruszenie i litość.

Oczywiście oni są zmuszeni żyć w harmonii ze społeczeństwem, wyraźnie nie łamiąc prawa. Jednak Bliźnięta uwielbiają manewrować między niebezpiecznymi propozycjami, omijać ogólnie przyjęte normy, organizować upadki.

Prowadą buntowniczy tryb życia, a potem niewinnie trzepoczą dużymi rzęsami, by oskarżyć przyjaciółkę o to, że to był jej pomysł. O tym, na jakie sztuczki są zdolne dorośli i poważni Bliźnięta, możesz dowiedzieć się z wiadomości.

Waga ma talent do komunikacji. Wiele w swoim życiu zdobywa tylko dzięki temu, że ładnie mówi.

Niewiele dziewcząt może oprzeć się uwodzicielskim przemówieniom chłopaka spod tego znaku. A panie z biura na długo zapamiętają czarującego, energicznego szefa Wagę.

Lew jest jak ten lis. On sam nie jest w stanie osiągnąć tego, czego chce – znajdzie kogoś, koto potraktuje prośbę jako wielki zaszczytem – przysługiwać Królowi zwierząt.

Osoby spod znaku lwa nie są zbyt wybitne, ale w każdym towarzystwie dostosowują się, aby mieć szacunkiem i dobrze żyć.

Nagle przyłapany na fałszowaniu Lew robi tak niewinne spojrzenie, jakby był królikiem z kapelusza magika, a nie tym, kto właśnie chciał czerpać osobiste korzyści w sposób nielegalny.

Byk staje się zaradny poprzez doświadczenie życiowe. Znak ziemi nie może być chytry, jednak udaje mu się wykazać zaradność, czekać na odpowiedni moment i podejmować decydujący krok.

Osoby spod tego znaku mają powodzenie w pracy w strukturach państwowych, budżetowych i wojskowych jako szef lub zastępca szefa.

Nawet ich krewni nie wiedzą, ile zaradności musi wydobyć z siebie taki kierownik wydziału, żeby raportowanie było poprawnie wykonane, a jego podwładni byli zadowoleni.

Ryby są dość niewinni w swojej komunikacji, nie cechują się chytrością, nikogo nie oszukują. Jednak jakoś muszą osiągać swoje cele.

Otaczający ich ludzie wcale nie muszą wiedzieć o prawdziwych intencjach tego znaku wodnego. Może to mieć negatywne konsekwencje.

Aby uzyskać odwagę, Ryby muszą wciągnąć więcej powietrza do płuc, wykazać się cierpliwością i komunikować z właściwymi ludźmi, wypowiadając właściwe słowa.

Aby osiągnąć to, czego chcą, Ryby wykonują niezbędne telefony, komunikują się przez Internet i uczestniczą w spotkaniach. Jednak tylko oni sami wiedzą o wyznaczonych celach, czasami poświęcają w to zaufaną osobę.

Główne zdjęcie: google.com