O tym, że koty mogą spokojnie dogadywać się z psami, opowiedziano wiele wzruszających historii. Jednak dużo ludzi ma w domu egzotyczne zwierzęta. Nawet z nimi kotom udaje się nawiązać ciepłą przyjaźń. Jednym z takich przykładów jest puszysty biały kot o imieniu Maluch i brodata jaszczurka o imieniu Charles.

Zwierzęta te mają znacznie więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – uwielbiają razem patrzeć przez okno, obserwując, co się dzieje na zewnątrz. Zawsze też bawią się razem i uważają siebie za głównych strażników domu.

foto: google.com

Zwierzęta nawet jedzą w tym samym czasie – nie z tej samej miski, ale obok siebie. Ich preferencje żywieniowe wciąż są różne.

Kot, pomimo swojej przewagi we wzroście i wadze, nie zawsze jest liderem w tej parze. Na przykład Maluch bardzo boi się piorunów. Dlatego też, gdy tylko zaczyna się burza i pojawiają się pierwsze dźwięki, przylega do swojego przyjaciela i czeka, aż wszystko się skończy.

foto: google.com

Ci dwaj są do siebie bardzo przywiązani. Cały czas się przytulają i całują, co wygląda bardzo uroczo. Charles uwielbia spać, schowany pod ciepłym brzuchem swojego większego, futrzanego towarzysza.

Jeszcze więcej zdjęć można zobaczyć na Instagramie, gdzie właściciele stworzyli osobny profil dla tych zabawnych przyjaciół i regularnie ją aktualizują.

Główne zdjęcie: google.com