Kołnierz to część kurtki, która najszybciej się brudzi. Wszystko za sprawą bliskiego kontaktu tkaniny kołnierza z ludzką szyję, która jest bardzo skłonna do pocenia. Jednak nie musisz prać całej kurtki tylko dlatego, że kołnierz się ubrudził. Istnieje prosty sposób na czyszczenia kołnierza przy użyciu dostępnych narzędzi.

Ta metoda wymaga użycia detergentów do mycia naczyń – najważniejsze, aby miały one bardzo wyraźnego aromatu, który może pozostać na tkaninie. Należy wymieszać pół łyżeczki detergentu i 100 mililitrów wody, a następnie ubić do powstania piany.

Pianę nakłada się na tkaninę za pomocą gąbki lub starej szczoteczki do zębów. Po nałożeniu środek należy pozostawić na pięć minut, a po upływie tego czasu zmyć ciepłą wodą i wysuszyć kurtkę.

foto: lemurov.net

Po wyschnięciu tkaniny należy nałożyć na nią wodę micelarną. Idealnym sposobem jest przetarcie kołnierza wacikiem. Następnie należy spłukać kołnierz i ponownie go wysuszyć. W wyniku dokonanych czynności po wyschnięciu kołnierz stanie się absolutnie czysty.

Możesz użyć tej metody bez stosowania wody micelarnej – jest to całkowicie dopuszczalne. Niemniej jednak woda micelarna pozwoli Ci nadać tkaninie przyjemny zapach, stłumić dziwne zapachy detergentów.

Główne zdjęcie: lemurov.net